15 yıllık Real Madrid macerasını göz yaşları arasında noktalayan Marcelo'nun yeni adresi merak konusuydu. Fenerbahçe ve Trabzonspor'un da ilgilendiği öne sürülen efsane sambacının nereye gideceği yönünde pek çok tahmin yapılıyordu. Birçok takım arkadaşı ve dünya yıldızı gibi Amerika'nın yolunu tutması ihtimali de konuşulan deneyimli futbolcuya kapılar kapandı. 7 kulüpten Marcelo'ya ret yanıtı geldi.

Geride kalan sezonun ardından Real Madrid'den ayrıldığını açıklayarak göz yaşlarına boğulan Marcelo'nun uzun süren serüveni sonrasında nereye gideceği merak konusu haline gelmişti. Brezilyalı futbolcunun ülkesine de yakın olmak ve birçok dünya yıldızının tercihi haline gelen Amerika'da oynamak için bu kıtayı tercih ettiği öğrenildi.

AS'ın haberine göre Marcelo, Los Angeles FC'ye transfer olan eski takım arkadaşı Gareth Bale gibi kariyerine ABD'de devam etmek istiyor fakat bunun adına yapılan girişimlerden henüz olumlu sonuç çıkmadı. Los Angeles FC ve Los Angeles Galaxy başta olmak üzere yedi MLS takımına önerilen Marcelo'ya olumlu geri dönüş yapılmadı. 

Barcelona'da Pique'den fedakarlık Barcelona'da Pique'den fedakarlık

AS USA tarafından edinilen bilgilere göre yaşından kaynaklı Marcelo'ya sözleşme önerilmesinden kaçıldı. 

Brezilyalı oyuncunun yeni durağı merak edilirken Fenerbahçe, Milan ve Real Valladolid'in ilgisinin devam ettiği aktarılmakta.