Geride kalan sezonda attığı gollerle adından söz ettiren ve yeniden Avrupa futbolunda markasını parlatan Mario Balotelli bir kez daha transferin gözdesi haline gelmişti. Deneyimli oyuncu için bir süredir İsviçre iddiaları gündemdeydi. İtalya basını ise flaş bir haberle okuyucularının karşısına çıktı.

Tuttomercato'nun Blick'e dayandırarak hazırladığı içerikte Mario Balotelli için İsviçre'nin Sion ekibi girişimlere başladı ve bir an önce sonuç almak istiyor. İddialara göre cumartesi günü bir görülşme gerçekleştirildi ve Mavi Şimşekler'in yöneticileriyle internet üzerinden toplantı yapıldı. Burada Başkan Murat Sancak talep ettikleri bonservisi Sioın yetkililerine sundu.

mario-balotelli

Karar Sion'da

Toplantı sonrası ise transferin kaderi Sion'un elinde olacak. İsviçre ekibinin Adana Demirspor'un şartlarını kabul edip etmeyeceğine göre Balotelli'nni geleceği şekillenebilir.

Haberin detaylarında yer alan açıklamalara göre ise Sion Sportif Direktörü Barthélémy Constantin transferi değerlendirdiklerini şu sözlerle dile getirdi: "Görüşmeler açık, şimdi toplantıyı analiz etmeliyiz. Umarım önümüzdeki birkaç gün içinde bir çözüm bulunabilir. zaman kaybetmek istiyoruz."

Geçtiğimiz sezonun başında Adana Demirspor'a transfer olan Mario Balotelli, 33 maçta görev alırken, 19 gol ve 6 asistlik performansa imza atmıştı. İtalyan yıldızın 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.