Akşam Gazetesinin sitesinde buunan haberde; Marsilya'nın Milan ile oynadığı hazırlık maçında İtalyan ekibi 2-0'lık skorla galip gelen taraf oldu. Marsilya'da forma giyen milli oyuncumuz Cengiz Ünder ise karşılaşmada forma şansı bulamadı. Igor Tudor'un oyuncuları maça 3-4-2-1 formatı ile çıkarken, sağ kanatta yeni transfer Jonathan Clauss forma giydi. Karşılaşmada ilk 30 dakikada  2-0 geriye düşen Marsilya, 6 oyuncu değişikliğinde bulunurken Cengiz Ündder'in şans bulamaması şaşkınlık yarattı.  Tudor, gçen sezon Fransa Ligi'nde 10 gol kaydeden takımın en skorer oyuncularından biri olan Cengiz Ünder2i hiç düşünmediğ dikkatleri çekti.

Fransız medyasında geçen hafta Cengiz Ünder ile alakalı iki önemli iddia gündeme düşmüştü. Bunlardan birincisi, Milli futbolcumuzun, takımın yeni teknik adamı Igor Tudor'nu 3-4-2-1 formatında şans bulamayacak olmasıydı. Sağ kanada Jonathan Clauss'u kadroya dahil eden Marsilya'da Cengiz yerine düşünülen as oyuncu Clauss olacaktı. Öyle ki,  Lens'ten 7.5 milyon euro bonservis bedeli transfer edilen  Fransız sağ kanat, hazırlık karşılaşmalarında formayı Cengiz'den almayı başardı. Fransız medyası, Milli futbolcumuzun fiziksel olarak Tudor'un sistemine uygun olmadığını, her ne kadar çalım yeteceğiyle fark yaratbilse de ilk 11 için yetersiz olduğunu iddia etmişti. Cengiz'in kendisini A planına atması için pozisyonunu evrilerek Payet veya Gerson ile forma yarışa girmesinin daha mantıklı olabileceği de ifade edilmişti.

Fransız basının bir diğer iddiası ise Marsilya'nın mali sıkıntılarından ötürü Cengiz Ünder'in satış listesine yazılmasıydı. Geçtiğimiz sezonki kiralama bedeli ve bu sezonki satın alma opsiyonu ile beraber 9 milyon euro ücret ile  Marsilya'ya transfer olan 25 yaşındaki futbolcunun, yönetim tarafından satış listesine konduğu ileri sürülmüştü. Fransız temsilcisinin Cengiz Ünder için 20-25 milyon euro civarında bir bonservis bedeli talep ettiği de haberde ifade ediliyordu. Milan karşılaşması sonrası bu iddia da akıllara tekrardan gelirken, Cengiz'in kaderinin nasıl şekilleneceği merak konusu oldu.