Chelsea’nin genç İngiliz yıldızı Mason Mount, karantina altında olması gerekmesine karşın milli takımdan yakın arkadaşı Declan Rice ile halka açık alanda futbol oynarken görüntülendi.

Mount’un Chelsea’den takım arkadaşı Callum Hudsun-Odoi, geçtiğimiz günlerde corona virüse yakalanmıştı. Bu sebeple tüm Chelsea kulübü çalışanları karantina altına alınmıştı.

Chelsea yönetiminin oyuncuya bu davranışı nedeniyle ceza vermesi bekleniyor. Ayrıca teknik direktör Frank Lampard’ın da oyuncuya bu davranışından ötürü çok kızmış durumda...

Ada basına göre, Declan Rice’a herhangi bir yaptırım uygulanması beklenmiyor. Ancak oyuncuların futbol oynadığı açık sahaya 14 yaşındaki kızını getiren bir baba, “Futbolcuları arabalarından inerken kızım tanıdı. Tıbbi maskelerden takıyorlardı ancak salgını bulaştırmamak için yoksa tanınmamak için mi taktılar? Emin değilim. Mason’ın takım arkadaşı Callum’un corona virüse yakalandığı açıklanmıştı. Bu genç oyuncuların durumu ciddiye aldıklarını hiç sanmıyorum” diye açıklamada bulundu.