UEFA'nın 4 Nisan'da Lizbon'da düzenlediği olağan genel kurulunda mevcut başkan Aleksander Ceferin, tekrar başkanlık görevine getirildi.

Kongrede gerçekleştirlen oylamada tek aday olan Ceferin, UEFA başkanı olarak üçüncü sürecine başlayacak ve 2027 yılına  kadar görevde bulunacak.

UEFA'nın Lizbon'da düzenlediği kongrede bir danışma kurulu oluşturduğu ve futbola dair her konular ile ilgili bu kurula danışılacağı ifade edildi.

Marca'da bulunan haberde, kurulun ilk toplantısını 24 Nisan günü Nyon kentinde gerçekleştireceği ve UEFA eski hakem sorumlusu Roberto Rosetti ve eski Milan futbolcusu Zvonimir Boban'ın başkanlık görevini üstleneceği belirtildi.

Kurulun senelik olarak bir araya geleceği belirtilirken kurallar, maç takvimi ve UEFA organizasyonları gibi konuların üstünde durulacağı ifae ediliyor.

Juan Mata listede

Haberin ayrıntısında, danışma kuruluna seçilenlerin belirli sportif başarılara göre seçildiğine vurgu yapılırken Galatasaray'ın deneyimli yıldız futbolcusu Juan Mata'nın da kurul da olacağı kaydedildi. 

Şimdiye kadar listede bulunan kişiler:

Jose Mourinho, Carlo Ancelotti, Zinedine Zidane , Paolo Maldini, Fabio Capello, Javier Zanetti, Luis Figo , Philipp Lahm, Ronald Koeman, Gareth Southgate, Rio Ferdinand, Michael Laudrup, Rafa Benitez, Roberto Martinez, Predrag Mijatovic, Jurgen Klinsmann, Rudi Voller, Petr Cech, Juan Mata, Robbie Keane.