Galatasaray'ın Arjantinli forveti Mauro Icardi'yi anlatmaya gerek yok heralde. Kısa sayılabilecek Galatasaray kariyerine bile birçok gol ve asist sığdırdı. Ancak onu özel kılan ise kıvrak zekası ve oyun görüşü. Bu IQ testi de tıpkı Icardi gibi kıvrak zekalıları ortaya çıkarıyor.

Deplasmandaki Fenerbahçe maçında bile son 15 dakikada neler yaptı neler. İşte bu kıvrak zekaya sahiplerin çözebileceği zor bir optik illüzyon testini sizler için hazırladık. Sporundibi.com'un hazırladığı bu IQ testini 15 saniyede çözenlerinden puanı 150 çıkıyor. Bakalım siz görseldeki kişilerden hangisinin solak olduğunu 15 saniye bulabilecek misiniz? Yorumlarda belirtiniz.

iqtestizor (3)

Bu zeka oyunu, verdiğiniz karara bağlı olarak IQ'nuzu test eder. Bu IQ testi eğlenceli. Bu zeka oyunları, çözmek için mantıklı düşünmeyi gerektirir. Zeka oyunları basit bir yapboza yaratıcılık katar. Çözüm açık olmayacak, bu yüzden farklı düşünmelisiniz. Fotoğraftaki beş kişi ve bir sincap arasından solak olanı teşhis etmelisiniz.

Yukarıdaki resimde, davranışlarına ve durumlarına göre kimin solak olduğunu belirleyin. Bulmacada beş kişi ve bir sincap farklı görevler üstleniyor. Sağ elini kullananlar sağ ellerini, solak olanlar ise sol ellerini kullanırlar.

Cevap kolay ama karmaşık, bu yüzden resme dikkatlice bakın. Çözümler sorunun altında, bu yüzden fazla kaydırıp hile yapmayın!

Beş kişiyi ve bir sincabı gözlemleyerek solak kişiyi tanıyabilirsiniz. Solak insanlar büyük görevlerini sağ elleriyle değil sol elleriyle yaparlar.

UEFA açıkladı! Milli takım organizasyonları değişti... UEFA açıkladı! Milli takım organizasyonları değişti...
  • Peki, beş kişiden ve sincaptan hangisi solak?
  • Sağ elini kullanan şef sebzeleri bıçakla keser.
  • Bilgisayar kullanıcısı iki elini de kullanır. Bu kişinin eli açık değil.
  • Süpürme iki eli de kullanır.
  • Resme tıklayan kız sağ elini değil iki elini de kullanıyor.
  • Sincap iki eliyle yer.
  • Tepsiyi taşıyan garson kahveyi sol eliyle servis edecek. Yani, o bir solak.

iqtestizor (2)

Garsonlar solaktır. Solaklar sağ elleriyle tepsi tutup sol elleriyle servis yapabilirler. Sol elleri çalışır, sağ elleri ise hareketsizdir.