Sezona şampiyon apoleti ile açılış yapacak olan Galatasaray’da Mauro Icardi transferinde son aşamaya gelindi. Sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi Arjantinli yıldız için dünyada ses getirecek karşılama töreni yapılacak. UltrAslan’ın Icardi karşılaması için çalışmalara başladığı öğrenildi. Peki, Mauro Icardi ne zaman gelecek? Mauro Icardi nasıl karşılanacak? İşte detaylar…

2023-24 sezonu hazırlıklarına hız kesmeden devam eden Galatasaray’da transfer çalışmaları da devam ediyor. 26 Haziran’da başlayan transfer döneminin en gözde oyuncusu ise Mauro Icardi oldu. Sarı kırmızılı taraftarların sevgilisi Mauro Icardi ile her konuda anlaşma sağlandı. Icardi’nin bonservisini satın almak için PSG kulübü ile görüşmelere devam eden Galatasaray yönetimi yılın transferini açıklamak için gün sayıyor. Galatasaray ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayacak olan Arjantinli yıldızın yıllık ücreti ise tartışma konusu oldu. Mauro Icardi’nin yıllık 10 milyon Euro ücret alacağı yönünde haberler gündemin ilk sırasına yerleşti. Galatasaray kulübüne yakın kaynaklar ise Icardi’nin yıllık ücretinin daha düşük olacağını ileri sürdü.

anlas

Galatasaray Taraftarı Icardi’yi Bekliyor

Galatasaray’ın yeni sezon yapılanmasında Mauro Icardi kritik rol üstleniyor. Teknik direktör Okan Buruk tarafından yeni sezon kadro planlanmasının Mauro Icardi’nin üzerine kurulu şekilde hazırlandığı açıklanmıştı. Sarı kırmızılı yönetimin de transferdeki önceliği konumuna gelen Mauro Icardi, büyük bir fedakarlık göstererek tercihini Galatasaray’dan yana kullandı. Suudi Arabistan’dan rekor teklifler alan Arjantinli yıldız, kariyerine Türkiye’de devam etmek istediğini söyledi. PSG yönetimiyle de konuşan Mauro Icardi, Galatasaray’da oynamak istediğini açıkça belirtti. Milyonlarca taraftarlara ‘’Aşkın Olayım’’ şarkısını söyleten yıldız futbolcunun önümüzdeki günlerde resmi imza atması bekleniyor. Galatasaray taraftarı da Mauro Icardi’nin İstanbul’a gelişini heyecanla beklemeye başladı.

icas-1

Mauro Icardi’ye Efsane Karşılalama

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon PSG’den kiralık olarak kadrosuna kattığı Mauro Icardi, sarı kırmızılı taraftarlar ile muhteşem bir bağ kurdu. Yıldız futbolcunun golleri kadar takım içerisinde üstlendiği liderlik rolü de şampiyonluğun en önemli faktörleri arasında yer alıyor. Mauro Icardi’nin hem taraftar hem de teknik heyetle yakın ilişkiler kurması transferini öncelikli hale getirdi. Galatasaray taraftarı Mauro Icardi’nin İstanbul’a geleceği gün için hazırlıklara başladı. Taraftar grubu UltrAslan’ın liderliğinde hazırlanacak olan karşılama töreni için pankart çalışmalarının başladığı öğrenildi.

FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday? FIFA Puskas Ödülü'ne Kimler Aday?

icardi-8

Mauro Icardi Önce İstanbul’a Gelecek

Galatasaray’ın Mauro Icardi transferini resmi imzayla taçlandırmasının ardından karşılaşama hazırlıkları hız kazanacak. Arjantinli yıldız futbolcunun taraftarla buluşması için ilk olarak İstanbul’a geleceği öğrenildi. Galatasaray takımının Avusturya’daki kampına ise daha sonra katılacak. Sarı kırmızılı taraftarlar Mauro Icardi’yi havalimanında karşılayacak. Binlerce taraftarın havalimanına akın etmesi bekleniyor. Son olarak Radamel Falcao’yu havalimanında karşılayan sarı kırmızılı taraftarlar dünya çapında ses getirmeyi başarmıştı. Mauro Icardi’nin karşılama töreninin ise çok daha büyük olması bekleniyor.