Yeni sezona şampiyon apoleti ile başlayacak olan Galatasaray transferde gaza bastı. Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur’un liderliğinde yürütülen transfer çalışmalarında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Galatasaray’ın transfer dönemindeki ilk önceliği Mauro Icardi ile anlaşma sağlamaktı. Geçtiğimiz sezon PSG’den kiralık olarak gelen Mauro Icardi performansı ile sadece sarı kırmızılı taraftarların değil, tüm futbolseverlerin beğenisini kazanmayı başardı. Milyonlarca taraftara ‘’Aşkın Olayım’’ şarkısını söyleten Arjantinli yıldız ile anlaşma sağlandı. Suudi Arabistan kulüplerinin rekor teklifler sunduğu yıldız futbolcu kalbinin sesini dinledi. Galatasaray’a geri dönecek olan Mauro Icardi’nin yıllık ücreti ise tartışma konusu oldu.

74b4e89495384ff493ab2ccfe80c44bd

Mauro Icardi’nin Yıllık Ücreti Ne Kadar Olacak?

Galatasaray’ın her konuda anlaşma sağladığı Mauro Icardi’ye 3+1 yıllık sözleşme teklif ettiği ve oyuncu tarafından da kabul edildiği ortaya çıktı. PSG cephesiyle pazarlıklara devam eden sarı kırmızılı yönetim ufak tefek pürüzleri çözmek için harekete geçti. Arjantinli yıldız futbolcunun 3 yıllık dönemde Galatasaray’a maliyetinin 50 milyon euronun üzerine çıkacağı ileri sürülmüştü. Mauro Icardi’nin Galatasaray’dan yıllık 10 milyon Euro kazanacağı yönündeki haberler gündemin ilk sırasına yerleşti. Mauro Icardi’nin 5 milyon Euro yıllık ücret alan Falcao’dan bile yüksek maliyetle Galatasaray’a geleceği ve rekor kıracağı ileri sürüldü. Lakin, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

6e75f40ddad840bf8b93f028d494914c

Mauro Icardi Küllerinden Doğdu

Galatasaray’da Başkan Dursun Özbek ve yönetiminin göreve gelmesi ile birlikte değişim hareketi başladı. Bir önceki sezonu 13’üncü sırada tamamlayan sarı kırmızılı ekibin çehresi tamamen değişti. Oyuncu kadrosuna yıldız futbolcuları dahil eden Galatasaray, Cumhuriyet’in 100. Yılında şampiyonluk kupasını müzesine götürdü. Başkan Dursun Özbek tarafından ilk günden itibaren Galatasaray’ın asıl hedefinin Avrupa’da yeniden kupa kazanmak olacağı açıklandı. Bu hedef doğrultusunda ilerleyen sarı kırmızılı yönetim geniş rotasyonlu kadro planlaması hazırladı. Mauro Icardi başta olmak üzere Nicolo Zaniolo, Mertens Torreira, Sacha Boey, Victor Nelsson gibi oyunculara Avrupa Kupası hedefi anlatıldı. Oyuncuların projeye inanmasını sağlayan en önemli etkense Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur oldu. Mauro Icardi’nin sarı kırmızılı renklere kalıcı olarak bağlanmasını sağlayan da Avrupa Kupası hedefi oldu. Yıldız futbolcu, Galatasaray yönetimi ile yaptığı transfer görüşmelerinde diğer oyuncuların durumuyla ilgili bilgi aldı. Hatta, Arjantin Milli Takımı’ndan ve PSG’den arkadaşı Paredes’in transfer edilmesinde de etkin görev üstlendi.

19d35eababa144f69784a474d272a006

Mauro Icardi’nin Gerçek Maliyeti

Galatasaray’ın 3+1 yıllık sözleşme imzalamaya hazırlandığı dünyaca ünlü yıldız Mauro Icardi ile 7.5 milyon Euro yıllık ücret karşılığında anlaştığı öğrenildi. Galatasaray yönetimi taraftarın sevgilisi olan Arjantinli futbolcu için sponsor desteği buldu. Sarı kırmızılı yönetim Mauro Icardi’nin maaşının 4.5 milyon eurosunu karşılayacak. Geri kalan kısım ise sponsorlar tarafından ödenecek. Mauro Icardi’nin transferinin açıklanmasının ardından GS Store’da özel ürünlerin satışı gerçekleştirilecek. Sarı kırmızılı yönetim taraftara açık imza töreni düzenlemeyi ve ek gelir elde etmeyi de düşünüyor. Mauro Icardi’nin İstanbul’da çocuklarıyla birlikte güzel bir hayat kurması ve taraftarın sevgilisi konumunda olması da transfer sürecini olumlu etkileyen faktörler arasında yer aldı. PSG’ye ödenecek bonservis ücretinin ise iki taksit halinde verilmesi planlanıyor.