SPORUNDİBİ.COM - ÖZEL / Teknik Direktör Okan Buruk'un raporu doğrultusunda birçok isimle görüşmelerine devam eden Galatasaray'da ilk imza Kaan Ayhan'ın satın alma opsiyonunun kullanılması ile geldi. Gözler şimdi yeni anlaşmalara çevrildi. Türkiye'nin yanı sıra Avrupa'da da mücadele edecek sarı krımızılılar çok sayıda futbolcunun menajeri ve kulüpleri ile  görüşmelerini sürdürüyor. Ancak flaş bir gelişme yaşandı ve taraftarlar başta olmak üzere milyonlarca kişi adeta şok yaşadı. Detaylar haberimizde yer almaktadır.

icardi-6

22 gol attı

Galatasaray'ın geride kalan sezonda yaşadığı sorunlar nedeniyle kadroda düşünülmeyen PSG'den kiraladığı Mauro Icardi, 8 Eylül'de geldiği İstanbul'da formayı giyer giymez golleri sıralamaya başladı. Arjantinli golcü performansıyla herkesi kendine hayran bırakırken kiralık olması nedneiyle de şimdilik ağızlarda tat bıraktı demek yanlış olmaz. Çünkü geleceği konusunda henüz soru işaretleri giderilemedi.

RMxGpXQTA0e8uHAJRA3bIQ

Milli takım heyecanı yaşadı

Galatasaray'a gelmeden önce bir süredir milli takımdan uzak kalan Mauro Icardi için Türkiye kariyeri sonrasında Katar'a gidecek kadroya alınması konusunda kamuoyunda birçok haber yazıldı. Ancak dünya şampiyonluğuna ulaşan tangocularda yıldız forvet listeye dahil edilmedi. Yine de adını Avrupa'nın birçok takımın transfer operaysonunda yer almayı başardı.

mauro-icardi-galatasaray-2023

Sıraya girdiler

Sarı kırmızılı forma ile 22 gol atan ve 6 da asist yapan Mauro Icardi için Avrupa'nın birçok takımı da devreye girdi. İtalya'dan daha önce forma giydiği Inter'in ezeli rakibi AC Milan'ın haricinde Jose Mourinho'nun çalıştırdığı AS Roma ve vatandaşı Diego Simeone'nin yönetimindeki Atletico Madrid golcü oyuncu için girişimlere başladı.

icardi-maliyet

Araplar çıldırdı

Avrupa devlerinin yanı sıra Icardi için bonservis ve yıllık ücret çılgınlığı yaşayan Arap kulüpleri de sırada. Tanınırlığı bakımından Avrupa'nın en üst seviyedeki golcülerinden biri olan Icardi'ye yüksek ücretler teklif ediliyor. Bu durumda kararında etkili olacak gibi gözüküyor. Yönetim de söz konusu taliplerin önününe geçebilmek adına yoğun temas sağlıyor.

icardigskal

Galatasaray'ın teklifi belli oldu

Türkiye'deki kariyerine devam etmeye sıcak baktığı bilinen Mauro Icardi için Galatasaray'ın teklifi ortaya çıktı. Yönetim, PSG ile gerçekleştirdiği bonservis bedeli konusunda 8 milyon euro civarında bir ödemeyi kabul ederken Icardi'ye de yıllık 7.5 milyon euro vermeyi planlıyor. Ancak Arjantinlinin beklentisi çok farklı çıktı.

icardiwanda (1)

10 milyon euro talebi var

Tavan ücret konusunda sınırların yıkılıp geçileceği Mauro Icardi için yönetim ödeyeceği limiti belirledi. Fakat gelen geri dönüş karşısında şoke oldu. 7.5 milyon euro seviyelerine dahi sponsor desteği ile çıkmayı planlayan Aslan'a karşılık golcü oyuncuda 10 milyon euroluk yanıt geldi. Görüşmelerin ne yönde ilerleyeceği şimdiden merak konusu oldu. Taraftarlar da sürecin olumlu sonuçlanması adına sabırsız bir şekilde bekliyor. Ayrıca farklı alternatifler de Okan Buruk'un listesinde bulunuyor. Son olarak daha önce Real Madrid forması da giyen ve şu an Fiorentina'da oynayan Luka Jovic için İstanbul'da toplantı gerçekleştirildi. Taraflar anlaşma noktasına geldi.