Maaşının ödenmediğini gerekçe göstererek Fenerbahçe'den ayrılan Max Kruse ülkesine Union Berlin formasıyla geri dönmüştü. Geride kalan sezonun ikinci yarısında ise eski takımlarından Wolfsburg formasını giymeye başlamıştı. Deneyimli futbolcunun yeşil beyazlı kulüple olan kontratının feshedildiği duyuruldu.

Resmi siteden yapılan açıklamada Wolfsburg Sportif Direktörü Marcel Schafer'in açıklamalarına yer verilerek; "Açık ve şeffaf bir müzakerede, bu çözüme dahil olan herkes için en iyisi olduğu konusunda anlaştık. Max'e gelecek için en iyisini diliyoruz," denildi.

Bu sezon sadece 5 maça çıkabilen ve 270 dakika sahada kalabilen Kruse skor katkısı yapamazken sakatlığı nedeniyle uzun sürelerden uzak kalmıştı.

Kruse'nin Fenerbahçe'den ayrıldığıu dönemdeki veda mesajı;


Türkiye'de Fenerbahçe'ye transferimden beri ülkeyi ve insanlarının son derecede misafirperver olduğunu gördüm. Taraftarlarla ilişkilerimden de hep hoşlandım ve burada, futbol için yaşanan duygular beni her zaman heyecanlandırdı. Taraftarlara bütün kalbimle teşekkür ettiğim gibi, bu tecrübeleri ve yaşadığım anları asla unutmayacağım. Yazık ki bütün bunlara rağmen aşağıdaki adımı atmak zorunda kaldım. Istanbul Fenerbahçe kulübüyle olan sözleşmemi 18 Haziran 2020 tarihinde, derhal geçerli olmak kaydıyla feshettim. Ne yazık ki kulübün Şubat 2020 tarihinden bu yana maaşımı neredeyse hiç ödememiş olması beni bu adımı atmak zorunda bıraktı. Şubat 2020 tarihinden beri biriken gecikmelerin önemli bir bölümü bugüne kadar telafi edilmedi. Meslek hayatım boyunca hiç sözleşmeyi bozmadığım gibi, Fenerbahçe sözleşmeyle düzenlenmiş koşulları uymuş olsaydı böyle bir fesih yoluna gitmezdim. Daha fazla ayrıntı açıklayamıyor olmamı anlayışla karşılamanızı rica ediyorum.

Saygılarımla, Max Kruse