2019 yılında bedelisiz şekilde Werder Bremen'den Fenerbahçe 'nin yolunu tutan Max Kruse, Liverpool'a transferi gerçekleşmediğini de açıkladı.

Alman futbolcu, "Werder Bremen ile sözleşmemin sona erdiği 2019 yazında Liverpool ile sözleşme imzalayacaktım. Jürgen Klopp ile şubat ayından itibaren sürekli telefonlaşıyorduk. Liverpool'a transfer olmuş gibiydim, sadece imza eksikti. Kariyerimin zirvesi olacaktı. Ancak, işler çok farklı gelişti." ifadesini kullandı.

Fenerbahçe ile yollarını ayırmasına ilgili de açıklama yapan Kruse, "Liverpool'a transfer olamayınca Almanya dışına gitme kararı aldım. Bu yüzden Fenerbahçe'ye gittim. Futbolun pandemi nedeniyle devam edemediği dönemde maaşlarımızı ödemediler. Kontratımda maaşımın ödenmemesi durumunda serbest kalacağıma dair bir madde vardı. Bunu hemen kullanmadım. Maaşlarımız 3 ay ödenmemişti. Ben de kulübe haber verdim ve maaşımın yatmasını istedim. Kulüp bana 8 haftalık maaşımın yatacağını söyledi. Kontratımı sona erdirme kararı aldım ve bu karardan sonra beni arayıp 'Tamam Max, sözleşmenin geri kalanını da yatıracağız.' dediler. Ben de 'Üzgünüm. Artık sizin için oynamak istemiyorum' dedim. Ardından hemen Türkiye'den ayrıldım." şeklinde konuştu. (Fanatik)