Aslan avcısı'ndan açıklamalar

Pazartesi günü Galatasaray'a karşı Hat-trick yapan Togolu Emanuel Adebayor, Beinsports'a açıklamalar yaptı.

Aslan avcısı'ndan açıklamalar
Başakşehir'e olan transfer sürecini anlatan Adebayor, şöyle konuştu: "Buraya gelmeden önce bazı arkadaşlarımın fikrini aldım. Eboue ve Drogba ile konuştum. Türkiye Ligi'nin çok iyi bir lig olduğunu, dışarıdan gözüktüğü kadar kolay olmadığını söylediler. Taraftarların takımlarını taparcasına sevdiğini anlattılar.

"BU ZAMANA KADAR EKSİK OLAN ŞEY SEVGİ VE GÜVENDİ..."
Transferinde Alioum Saido'nun önemli rol oynadığını da belirten Adebayor, "Buraya gelmemde en büyük faktör Alioum Saidou. Afrika Uluslar Kupası'ndayken, Saidou oraya kadar geldi. Başakşehir'in nereden geldiğini, nasıl bir projesi odlduğunu ve hedeflerini anlattı. Saidou ile bu konuşmayı yapınca ikna oldum. Bu zamana kadar eksik olan şey sevgi ve bana güven verilmesiydi. Başakşehir'de hepsini buldum. Bana güvenen, beni seven bir hocam var." diye konuştu.

"İLK TANIŞMAK İSTEDİĞİM KİŞİ EMRE'YDİ"
Adebayor, İngiltere'de Arsenal forması giydiği dönemde Newcastle United'da oynayan Emre Belözoğlu'na ise övgü yağdırırken, "Kaptan Emre müthiş bir karakter, müthiş bir kişilik, müthiş bir oyuncu. İngiltere'de aynı sahada yer almıştık. Ben Arsenal'de, o Newcastle'daydı. Başakşehir ile anlaştığımda ilk yaptığım iş Başakşehir'i internetten araştırmaktı. Emre'yi kadroda görünce, "Emre burada" dedim. Şaşırdım, burada oynadığını bilmiyordum. İlk tanışmak istediğim kişi Emre'ydi. Tanışınca, geçmişten konuştuk, yapmak istediklerimizi konuştuk. Emre'nin benim hayatımı kolaylaştırdığını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

"KENDİMİ EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM"
Türkiye'de insanların kendisine olan yaklaşımından ötürü çok memnun olduğunu da anlatan deneyimli golcü, şöyle devam etti: "Ben hayatını tamamen futbola adamış bir insanım. Dışarıya çıktığımda; ister Beşiktaş taraftarı, ister Fenerbahçe, ister Galatasaray taraftarı olsun hepsinin bana yaklaşımı çok iyi, çok kibarlar. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Türkler ve Afrikalılar arasında cana yakınlık açısından çok büyük benzerlikler var. Bana her zaman evimde hissetiriyorlar."

"KULÜPSÜZKEN BİLE YÜZÜMDE KOCAMAN BİR GÜLÜMSEME VARDI"​
Togolu yıldız, kulüpsüz kaldığı dönemiyle ilgili de konuşurken, "Takımım olmadığı dönemde bile yüzümde kocaman bir gülümseme vardı. Asla keşkelerim olmadı. Futbol bir hayat ama futbolsuz bir hayat da var. Bundan 15 sene önce krampunum ble yoktu. Togo'da hayalleri olan bir gençtim. Arsenal'de oynama şansı buldum. Arsenal ve Wenger'e her zaman müteşekkirim. Kulüpsüzken biraz daha mutlu oldum. Keni yaşadığım yerde; Afrika'da futbolcu olmayı hayal eden çocuklarla zaman geçirdim." dedi.

VAN PERSIE İLE GÖRÜŞTÜ MÜ?
Adebayor, Arsenal'den eski arkadaşı olan Robin van Persie'yle görüşüp görüşmediği yönündeki soruya ise şöyle yanıt verdi: "İlk geldiğimde Robin van Persie'nin telefonu almıştım ama Türkiye numarası değilmiş. Görüşmek için tekrar bir girişimde bulunmadım. İki tane Galatasaray maına çıktım. De Jong kardeşim gibi sevdiğim bir insan. Görüşme şansımız oldu. De Jong'un alesiyle de görüşeceğiz. Robin van Persie ile Arsenal'de, kırmızı formayla güzel günler yaşadık. Onu tekrar aramadım. Fenerbahçe ile yapacağımız kupa maçında birbirimizi göreceğiz. "
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER