banner197

Ve Arda Turan Resmen Başakşehir'de

Arda Turan, Medipol Başakşehir basın önünde sözleşme imzaladı.

Ve Arda Turan Resmen Başakşehir'de

Süper Lig'de ilk yarıyı lider bitiren ve şampiyonluğun en büyük adaylarından olan Başakşehir, Barcelona'dan kadrosuna kattığı Arda Turan ile basın önünde sözleşme imzaladı.

Fatih Terim Stadı'ndaki imza törenine Arda transferindeki sponsorlarla birlikte başkan Göksel Gümüşdağ da katıldı. 

İmza töreninde Gümüşdağ ve Turan'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde: 

Göksel Gümüşdağ: 

"Bize ve geleceğimize güven duyan sponsorlarımıza bu transfer için teşekkür ediyorum. Başakşehir ailesi olarak onları alkışlamak istiyorum. Transfer komitemiz ve başkan yardımcılarımızla Barselona'ya uçtuk. Ben de Arda'yla başbaşa görüştüm. Arda'yı uzun zamandır tanıdığım için onunla yemek yemek istedim. Başakşehir sadece bir futbol kulübü değil. Aynı zamanda bir şirket... Dolayısıyla onu bu kadar hırslı ve istekli görmek beni çok mutlu etti." 

"Arda'nın 2,5 yıllık bedelsiz kiralama formülü de çok konuşuldu. Bunları da şeffaf şekilde açıklıyoruz. Bunu da yapmak zorunda değiliz ama şeffaflık açısından yapacağız. Arda yarım sezon için 2 milyon euro + bonus, önümüzdeki sezon için ise 4 milyon euro + bonus kazanacak. Arda'ya bonservis ödemedik. Bonservisine ortak olduk. Arda önümüzdeki yıl satıldığı takdirde yüzde 20, bir sonraki sene satılırsa yüzde 25 ödeme alacağız. Business bir iş yaptık."

"Burada biz başarılı olmak zorundayız. Başarı eşittir ekonomi ve para... Geçen yıl Türkiye'de en çok kazanan ikinci kulüp olduk Beşiktaş'tan sonra... UEFA'dan gelirimiz 13 milyon euro, Cengiz Ünder'den de 15 milyon euro geldi. Enver Cenk Şahin'i de Bundesliga'ya sattık. Başarıya ve geleceğe yatırım yapıyoruz."


"Belediyelerle hiçbir bağlantımız yok. Dernekler kanununa tâbi olsaydık, borç yapıp bir gün sonra istifa edip gidebilirdim, ama biz şirketiz ve takip ediliyoruz. Çok dikkatli olmalıyız. Biz diğer kulüplerden farklıyız. Yaptığımız borçlardan mesuluz." 


Arda Turan: 

"Hayalime ışık tuttukları için, şampiyonluk hedeflerime beni yaklaştırıkları için Gökseş Başkan'ıma, Abdullah Avcı hocama ve bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Atletico Madrid'e gittiğim günlerimi hatırladım." 

"'Ben Galatasaray'dan başka takımda oynamam' dedim ama 'Kulübüm bana kapılarını açarsa onlara dönerim' dedim ancak böyle bir durum olmadı ve ben de Başakşehir'le imzaladım."
 
"Hocam beni ne zaman hazır hissederse o zaman oynatır. Bir an önce antrenmanlara başlamak istiyorum."

"Avrupa'ya Başakşehir kulübüyle başarılar kazanarak geri dönmek istiyorum. Benim de hayallerim var."

(Fatih Terim'in 'Kimseyle derdim yok' açıklamasıyla ilgili olarak): "Benim de kimseyle dedim yok. Herkese hayırlı olsun tabii ki." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER