TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı'yla dün gerçekelştirilen görüşmeden sonra Hatayspor'un sezon kalan ksımında oynamayacağını bildirdi.

Büyükekşi yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Bu sezon oynayamayacağını bildirdi. Biz de yarın veya öbür gün yönetim kurulu toplantısı yapacağız. Gaziantep başkanı buraya bugün online bağlandı. Bugün karar veremediler. Pazartesiye kadar süre verdik. Çekilmek isterlerse, iki kulübümüzün bu sezon Süper Lig'de hakları baki kalmak kaydıyla, 17 takımla yolumuza devam etmeyi planlıyoruz." 

Takımların çekilmesi durumunda puantajda ne tür bir işlemde bulunacağı srousu üzerine başkan Büyükekşi, "Bu konuyu konuştuk. Onunla ilgili çalışma yapacağız. İki metot var; ya birinci devre puanlarını da sileceğiz, ikinci devre oynanmamış olacak. Ya da kabul edip ikinci devre maçlarına 3 puan vereceğiz. Ligin kaderine göre karar vereceğiz. Netlik yok. 19 kulüple mücadele ediyoruz. Normalde 4 takım düşecek, 3 takım gelecekti, 18 takımla devam edecektik. İki takımın çekilmesi halinde iki takım düşecek, 3 takım geleceği için önümüzdeki yıl 20 takımla Süper Lig devam edecek. Diğer ligleri de daha sonra değerlendireceğiz."açıkalamarını yaptı.