Kahramanmaraş merkezli 10 şehirimiz etkisi altına alan deprem felaketinni ardından 6 Şubat'dan itibaren Türkiye'deki spor karşılaşmaları ertelendi. TFF, ertelenen müsabakaların 25-26 Şubat'tan itibaren oynanacağını duyurdu.

Süper Lig takımlarından Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekildiklerini duyuyurken kalan maçlarda  bu ekiplerle oynayacak rakiplere 3 puan verileceği ifade edildi.

Lig'in tekrar başlamasına günler kala gündeme flaş bir iddia geldi. İddiaya göre sezon sonunda Süper Lig'de play-off oynanması durumunda 17 kulüp olumlu cevapta bulunurken, 2 kulüp olumsuz yanıt verdi.

Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi, Fanatik gazetesine açıklama yaparak böyle bir durum olmadığını net bir şekilde açıkladı.

İŞTE O AÇIKLAMALAR:

"Yaptığımız resmi açıklamalara rağmen maalesef her gün ligin gidişatı ve benzeri konularda çeşitli iddialar gündeme geliyor. Daha önce resmi duyurularını ve planlamalarını yaptığımız süreçler dışında herhangi yeni bir şey gündemimizde yok. Play Off iddiası ve benzeri şeyler nereden çıkıyor anlamış değilim. Ne bu yönde bir talep gelmiş durumda ne de böyle bir şey gündemimizde" 

"Ligleri planladığımız şekilde oynatıp, takvimimize sadık kalarak sezonu bitirmek en büyük gayemiz" diyen Büyükekşi, "Bilindiği üzere İstanbul’da 10 Haziran 2023’te Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapacağız."

"Gayemiz en geç haziranın ilk haftasında ligleri sağlıklı bir şekilde bitirmek, sonrasında da tüm mesaimizi Şampiyonlar Ligi Finali’ne harcamak. Yaşadığımız büyük felaket sonrası FIFAile olduğu gibiUEFAile de sürekli iletişim halindeyiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. İnşallah TFF olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz."