Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.

SİSTEM ÇOK DAHA İYİ OLACAK

Gerek adaylık dönemimde gerekse de göreve geldiğimiz dönemde fair-play'in konuşulduğu, izleyenlerin zevk alacağı bir futbolu oluşturmak için yola çıktık. Hakemlerimizle ilgili iyileştirme geliştirme çabalarına başladık. Düzgün işleyen, itiraz edenlerin bile destekleyeceği bir sistem kurmak istiyorduk. Bu sistem bugünden yarına çok daha iyi olacak. bunun için sabır gereklidir. Her şey çok açık, anlaşılır ve şeffaf olacak. Hakem hataların çok daha az konuşulduğu bir ortam oluşturacağız.

MHK VE TFF İNSİYATİFİ İLE GERÇEKLEMİYOR

VAR'da teknik olanaklarımızı daha da geliştirdik. Saha ve VAR hakemimizi ayırdık. Hakem VAR iletişimini asgari düzeye indirip sadece fayda odaklı diyaloğa indirdik. Bu yapının ilk iki haftasında yüksek bir verimlilikle işlemesi doğru yolda olduğumuzu gösterdi. Hakem atamalarımız sayısal gözlemci raporlarının sisteme girilmesiyle algoritmanın yaptığı değerlendirmeyle gerçekleşiyor. Hakem atamaları MHK ve ya TFF insiyatifiyle gerçekleşmiyor.

HERKES BÖYLE BİLSİN 

"Hakem atamalarını algoritma yapıyor. "O hakemi istemiyorum, bu hakemi istemiyorum" sözlerinin karşılığı bizde yok. Bunu herkes böyle bilsin."

GÜVENMENİZİ İSTİYORUZ

Daha fazla maç oynandıkça elimizde daha fazla veri olacak. Henüz 2. haftadayız. Bu güzel sisteme inanmanızı ve güvenmenizi istiyoruz. Sabır ve anlayış rica ediyorum..

TARİHİ KARAR: SALI GÜNLERİ HAKEMLERİ TV'DE DEĞERLENDİRECEĞİZ

Süper Lig'in 4. haftasından itibaren MHK Başkanvekili ve MHK Hakem Danışmanı, her hafta salı günü yayıncı kuruluşla belirlenen bir saatte haftanın hakem performanslarını görüntülü olarak değerlendirilecek..

Önder Özen ve Emrah Bayraktar'dan Açıklamalar! Önder Özen ve Emrah Bayraktar'dan Açıklamalar!

SORUN OLMAZSA, GEREKEN YAPILIR

VAR kayıtlarını yayınlamak yasak. İngiltere'de geçen gün yayınlanmasına yönelik böyle bir gelişme yaşandı, takip edeceğiz. Yayınlanmasında sorun olmazsa, gereken yapılır.

kaynak: Akşam gazetesi