A Milli Takım'ın 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Ermenistan ve Hırvatistan’la karşılaşcağı maçların aday kadrosu dahil edilen Mehmet Can Aydın açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesine röportaj veren Mehmet Can Aydın, "Stefan Kuntz ve Hamit abi bana bu güzel fırsatı verdiği için çok mutluyum. Ailem ve arkadaşlarım hepsi çok mutlu. Hepimiz için çok büyük bir gurur. Türkiye için oynamak benim için çok büyük bir onurdur. Çocukluğumda Halil-Hamit Altıntop, İlkay Gündoğan, Hakan Çalhanoğlu gibi böyle büyük Türk futbolcuları takip ediyordum. Şu anda tek bir isim söylemek doğru olmaz ama A Milli Takımdaki abilerimden çok şeyler öğrenebileceğime eminim. Genç yaşta kadroya dahil edilmem benim için büyük bir şans. Bunu da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağım. Çünkü kadromuzda çok iyi oyuncular var. Alman altyapısı teknik ve taktik olarak benim futbol eğitimime çok faydalı oldu. Tabii ki biz gurbetçi futbolcular olarak bu tarz kararları vermek çok kolay olmuyor. Bir yandan doğup büyüdüğün yer, diğer yandan vatanın ve milletin. Ama şu an çok mutlu ve huzurluyum." şeklinde konuştu.

"Türkiye’deki büyük kulüplerin bana her zaman ilgisi olmuştu" ifadesini kullanan Mehmet Can Aydın, şöyle konuştu:

"Futbola VfL Übach-Boscheln Jugend takımında başladım. Ondan sonra 3 yıl Borussia Mönchengladbach için oynadım. 10 yıldır FC Schalke 04 için oynuyorum, FC Schalke 04 bana profesyonel olma şansı verdiği için çok mutluyum. Almanya futbolundaki altyapı sistemi çok iyi. Özellikle FC Schalke 04 ve Manuel Neuer, Mesut Özil, Leroy Sane gibi dünya futbolundaki yıldızların üzerinde çok büyük emeği olan Norbert Elgert (FC Schalke 04 U19 antrenörü) genç oyuncuları profesyonel futbol için çok iyi hazırlıyor. Bundesliga dünyanın en iyi liglerinden biridir. Burada oynamak her zaman hayalimdi. Teknik direktör Thomas Reis’in, takımımızın çok sıkıntılı bir süreçten geçmesine rağmen bana çok güvendiğini hissedebiliyorum. Takımıma mümkün olduğunca katkı sağlamak istiyorum. Ligde kalmak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Türkiye’deki büyük kulüplerin bana her zaman ilgisi olmuştu ama FC Schalke 04’te kendimi şu an iyi hissediyorum. Doğru yerde olduğumdan eminim. Kendimi daha da geliştirmek için Avrupa futbolunda kendimi ispatlamak istiyorum. Hedefim bir gün Premier Lig’de oynamak."