Ocak ayı transferinde hareketli bir dönem geçirmesi beklenen Beşiktaş'ta sezon sonu için de hazırlıklar devam ediyor. Yaz aylarında Burnley'den kiralanan Wout Weghorst'a Almanya'dan talip çıktı.

Süper Lig'deki performansıyla iyi bir başlangıç yapmasına rağmen sonrasında duraklayan, Dünya Kupası'nda ise Arjantin'e attığı 2 golle adından söz ettirmeyi başaran Wout Weghorst'a daha önce de forma giydiği Almanya'dan talip çıktı. Hollandalı golcünün Türkiye haklarını elinde bulunduran Mithat Halis, Frankfurt'un yıldız oyuncuya talip olduğunu açıkladı.


 

Beşiktaş öncelikli

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Halis, ''Weghorst, Beşiktaş'tan neden ayrılsın. Weghorst'un satın alma opsiyonu 10 milyon Euro. Bunu ödeyip, sözleşmesini uzatınca dedikodu kalmaz. Beşiktaş öderse opsiyon maddesindeki rakamı oyuncu alır; ödemezse başka takımlar devreye girer.  Weghorst, Beşiktaş'ta kalmak istiyor. Taraftar da onu istiyor. Beşiktaş bu parayı ödeyemeyeceğini söylerse, o zaman durum değişir. Bu parayı başka bir takım ödeyebilir. Eintracht Frankfurt, Weghorst'u almak istiyor. Orada  Kolo Muani ile Weghorst'u yanyana oynatmak istiyor. Muani de Fransa milli takımının santroforlarından. '' dedi.

Karagümrük Beşiktaş Maçı Şifresiz Bein Sports 1 izle jest yayın canlı kralbozguncu Selcuksports Karagümrük Beşiktaş Maçı Şifresiz Bein Sports 1 izle jest yayın canlı kralbozguncu Selcuksports

Açıklamalarına devam eden FIFA Menajeri Mithat Halis, ''Frankfurt teknik direktörü Oliver Glasner Weghorst ile Muani'yi birlikte oynatmak istiyor. Beşiktaş, opsiyon maddesini kullanmazsa, Franfurkt bu parayı öder, Weghorst'la da anlaşır. Ama Beşiktaş'ın bu konuda önceliği var, 10 milyon Euro'yu ödediği taktirde, hiçbir dedikoduya mahal bırakmadan oyuncu Beşiktaş'ın olur'' ifadelerini kullandı.