Geçen sezon Süper Lig'de şampiyonluğa ulaşan Trabzonspor'un dikkatleri üzerine  çeken oyunculadan biri olan Abdülkadir Ömür için Avrupa'dan teklifler gelmeye devam ediyor. Bu tekliflerden en ciddisi ise Fransız temsilcisi Marsilya'dan geldiği ifade ediliyor. Daha önce 12 milyon euroyu gözden çıkaran Marsilya, Igor Tudor'un teknik direktörlük koltuğuna  getirilmesi ile bir kez daha milli futbolcu girişimlere başladı.

IGOR TUDOR'UN ABDÜLKADİR ÖMÜR ISRARI

Teknik direktörlül görevine Galatasaray'ın eski teknik adamı Igor Tudor'u getiren Marsilya, Abdülkadir Ömür için tekrardan devreye girdi. Hırvat teknik adamın milli pyuncuyu yakından takip ettiği ve takımında görmeyi çok istediği ifade ediliyor.

TRANSFERE OLUMLU BAKILIYOR

Trabzonspor'un 12 milyon euroluk teklife (210 milyon TL) olumlu yanaştığı ifade edilirken, teklifin resmiyet kazanması halinde imzaların atılması bekleniyor.  

AHMET AĞAOĞLU'NIN PİŞMANLIĞI

bAŞKAN aHMET Ağaoğlu'nın yapmıl olduğu açıklamada, "Abdülkadir Ömür ile alakalı bir teklif gelmişti, reddettiğim için pişmanım. Yusuf Yazıcı'yı sattıktan 3 gün sonra Manchester City'den Abdülkadir'e 23 Milyon euroluk bir teklif geldi. Göndermek istemedim. Pişmanım"  şeklide bir ifade kullanmıştı.. Ahmet Ağaoğlu'nun bu açıklamasının ardından Fransız ekibi Marsilya teklifinin kabul görülmesi ve sonraki satıştan pay maddesinin eklenmesi beklendiği kaydedildi.

MENAJERİ AÇIKLADI

Abdülkadir Ömür'ün menajeri Necdet Ergezen, geçtiğimiz hafta AKŞAM TV'ye yapmış olduğu açıklamada, "Abdülkadir 18 yaşından beri Avrupa takımları tarafından takip edilen bir oyuncu. Fransa'dan, İspanya'dan, Almanya'dan ilgi var. 2 yıldır yurt dışıyla ilgili sıcağız. Abdülkadir de yurt dışında kariyerine devam etmek istiyor. %100 hedef yurtdışı." şeklinde konuşmuştu.

ŞAMPİYONLUKTA PAY SAHİBİ

Trabzonspor'da yaşanam şampiyonlukta milli futbolcu önemli katkı da bulunmuştu. Teknik adam Abdullah Avcı yönetiminde kendini bulan ve müthiş bir ivme yakalayan Abdülkadir Ömür, futbol kariyerinin en skorer sezonunu geçiröişti. 1999 doğumlu milli futbolcu forma giydiği 33 Süper Lig mücadelesinde 7 gol sevinci yaşarken 4'de takım arkadaşlarına gol pası verdi. Milli oyuncu Abdülkadir önemi yüksek olan maçlarda skoru takımın lehine çevirme başarısı göstermişti.

KAYNAK:AKŞAM GAZETESİ