Hedefinin Türkiye'de başarılı olduktan sonra yurt dışına gitmek olduğunu ifade eden Süper Lig ekibi Sivasspor'un 25 yaşındaki başarılı futbolcusu Mert Hakan Yandaş, Avrupa'da Modric, Türkiye'de ise Emre Belözoğlu'nu örnek aldığını da dile getirmişti.

Mert Hakan Yandaş, DHA'ya verdiği bir röportajında Avrupa'da ve Türkiye'de örnek aldığı isimler ile ilgili de değerlendirme yaparken şu ifadeleri kullanmıştı;

"Günümüz futbolunda durağan oyuncu kalmadı. Ben de oyunu iki yönlü oynamaya çalışıyorum. Modric olsun, Pjanic olsun, iyi oyuncular var. Herkesi izleyip, maç izlemeyi maç takip etmeyi seviyorum. Çünkü izleyince de kendime bir şeyler katmak güzel oluyor. Tek bir kişi değil de bir kaç kişi var. Avrupa'da öne çıkan tercihim Modric.

Türkiye'den ise Emre Belözoğlu diyebilirim. Gerçekten çok örnek bir profesyonel ve çok büyük oyuncu. Takım arkadaşım Emre Kılınç da milli takım kampına gittiğinde anlatıyor. Hep akşamları 10 buçukta uyurmuş. 39-40 yaşına kadar bir insan kolay kolay oynayamaz. Çok profesyonel yaşıyor. Futbolculuğu hakkında da çok bir şey söylemeye gerek yok. Çok büyük bir futbolcu. onu örnek alıyorum diyebilirim."

Başarılı futbolcu, aylar önce konuk olduğu bir gazetecinin Youtube kanalında dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Galatasaray'la ön anlaşma yapmasına rağmen daha yüksek ücret veren Fenerbahçe'yi tercih ettiği iddia edilen Sivas ekibinin 25 yaşındaki futbolcusu programda yaptığı açıklamada, "Futbola olan sevginin bitmemesi lazım. Sadece para olarak bakmamak lazım. Sen futbola ihanet ettiğin zaman, o sana çok çok ihanet ediyor" şeklinde konuşmuştu.

Mert Hakan'ın aylar sonra ortaya çıkan bu sözleri, sosyal medyada Galatasaraylı taraftarların tepkisini çekti.

Kaynak: İnternet Spor