Galatasaray'ın İstanbul'a getirdiği yeni transferleri Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne ulaşan ve kalabalık bir taraftar grubu tarafından karşılandı. Lucas Torreira ve Dries Mertens'ın bu karşılamayla ilgili açıklamaları Galatasaray sosyal emdya hesabından paylaşıldı. 

Uruguaylı oyuncu Lucas Torreira, taraftar coşkusunun kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, "Bu büyük heyecanı görmek hem beni hem Dries'i çok mutlu etti. Burada olmaktan çok mutluyum" dedi.

"BURAYI SEÇMEK ZOR OLMADI"

Sarı-kırmızılı takımda forma giyen vatandaşı Fernando Muslera'nın desteğinin de mutluluk verici olduğunu vurgulayan Torreira, "Ailemin de buraya sıcak bakması etkendi. Yöneticiler beni çok istedi. Taraftarın coşkusu beni heyecanlandırdı. Bunların tümü bir araya gelince burayı seçmek zor olmadı" diye konuştu.

"COŞKU HARİKAYDI"

Belçikalı oyuncu Dries Mertens ise yaptığı açıklamada, "Onlarla tanışmak, onların coşkusunu görmek harika bir duyguydu. Onlardan da özür dileriz biraz geç kaldık ama en sonunda buluşma buna değdi diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"SNEİJDER 'HEMEN GİT' DEDİ" 

Galatasaray'ın eski oyuncusu Wesley Sneijder'in görüşlerinin gelişinde etkili olduğunu söyleyen Mertens, "Onu aradım ve 'hiç durma, hemen git' dedi. Kulübün projesi ilgimi çekti. Burada yapılabilecekler hoşuma gitti ve zor bir karar olmadı" değerlendirmesinde bulundu.