Ligue 1'de en yakın rakibi Lens'in 5 puan önünde lider konumda bulunan PSG'de Dünya Kupası için verilen arada birçok transfer söylentisi gündeme gelmişti. Paris temsilcisinin iki yıldızı Lionel Messi ve Kylian Mbappe'nin takımdan ayrılacağı yönünde birçok iddia ortaya atılmış, tekliflerin olduğu öne sürülmüştü. Fransız çalıştırıcı  Christophe Galtier, kulübün süper yıldızları hakkında açıklamada bulunarak inşa ettikleri yapı hakkında bilgiler verdi.


Futbol bilim gibi

Şampiyonlar Ligi'nden elenen büyük kulüplerin sorulması üzerine Galtier, "Juventus, Atletico Madrid ve Barcelona'nın elenmesi beni çok şaşırttı. Bu takımlar her zaman üst turlarda yer almaya alışkın ancak bu durum bize futbolun bilim gibi hesaplanabilir olmadığını gösterir. Bayern Münih ve Napoli'nin grup aşamalarındaki performanslarına ise hayran kaldım, gerçekten çok iyilerdi." ifadelerini kullandı.


Böyle teklifi bir kez alırsınız

PSG'nin teklifini ilk duyduğunda çok şaşırdığını söyleyen Fransız teknik adam, "Luis Campos bana böyle bir ihtimal olduğunu söylediğinde kendi kendime 'Of! Bu inanılmaz' dedim. Luis ile sadece 5-6 dakika konuştuk. Daha sonra eşimle konuştum ve bana 'Bu teklifi kabul edecek kadar güçlü hissediyor musun?' dedi. O kadar güçlü olup olmadığımı bilmiyordum ancak bu tarz bir teklifi hayatınız boyunca bir kez alırsınız." dedi.
 

messi


Messi ile konuşmadım

Lionel Messi'nin performansını ve takımdaki geleceğini değerlendiren Galtier, "Messi'nin Dünya Kupası'ndan sonra performansının düşüp düşmeyeceğini kimse bilemez ama bunu neden düşüneyim ki? Bu düşüncenin altında Messi'nin yalnızca Dünya Kupası için hazırlandığı yatıyorsa buna katılmıyorum. Leo'nun takımda kalıp kalmayacağı birçok parametreye bağlı. En önemlisi de kendi isteği. Burada mutlu mu veya PSG'de devam etmek istiyor mu? sormamız gereken sorular bunlar. Messi ile bu konu hakkında hiç konuşmadım. Bu Luis Campos ve oyuncu arasında görüşülen bir konu." dedi.


mbappePara tercihi olmadı

Kylian Mbappe hakkındaki ayrılık haberlerini de değerlendiren Galtier, "Kylian'ın durumu da Messi ile aynı. Eğer bir oyuncu kulübünde mutlu ise ayrılmak için bir sebebi olmaz. Mutlu olmak için de işinizden keyif almalısınız. Şu anda herkes işinden keyif alıyor ve kimsenin ayrılmak için bir sebebi yok. Kylian'ın burada kalma sebebi hiçbir zaman para olmadı. O, gerçekten PSG'yi çok seviyor ve burada mutlu olduğuna eminim." diyerek sözlerini noktaladı.