Fenerbahçe'de kadro dışı kalan Mesut Özil, sarı lacivertli kulüpten ayrılıp, Medipol Başakşehir'e transfer oldu.

Turuncu lacivertlilerin başkanı Göksel Gümüşdağ, "2018 yılında bir Alman gazetesine (Bild) verdiğim röportajda kendisiyle bir gün Başakşehir'de yollarımız kesişir demiştim, bugün o rüyanın gerçekleştiğini görüyorum"  ifadesini kullandı.

33 yaşındaki dünya yıldızı Mesut Özil ise duygularını şu şekilde aktardı:

"Diyecek çok söz var ama Başakşehir'de olduğum için çok mutluyum. Sadece futbol odaklı bir aile ortamı var. Hedefim de sadece futbol oynamak, mutlu olmak, huzurlu olmak ve keyif almak. O yüzden doğru adreste olduğumu düşünüyorum."

Mesut Özil, Fenerbahçe ile ilgili gelen sorulara ise "Her zaman Fenerbahçeli olacağım, tüm camia her zaman destek verdi, hâlâ da destekliyor. Zaten Fenerbahçeli olduğum için Başakşehir'den başka gideceğim yer yoktu.Emre hoca ile konuştuk ve bana düşüncelerini anlattı. Hoşuma gitti ve bu yüzden Başakşehir'e geldim" cevabında bulundu.

Başkan Gümüşdağ, Mesut Özil'e 2 senelik bir kontrat önerdiğini ancak yıldız yuncunun 1 yıllık mukavele talep etiğine vurgu yaparak şu ifadeleri kullandı:

"Kendisini futbola verdiği müddetçe Başakşehir'de kalabilir. Sözleşme sadece formaliteden ibaret."Kendisini futbola verdiği müddetçe Başakşehir'de kalabilir. Sözleşme sadece formaliteden ibaret.Rakam konusunda takım içindeki kriterleri aşmadan, takım arkadaşlarının üzerine çıkmadan fedakârlık yapmıştır. Onun için de kendisine teşekkür ediyoruz"

5 MİLYON EURO'DAN VAZGEÇTİ

Bu arada Fenerbahçe ile 2 senelik olan anlaşmasını fesheden yıldız futbolcunun toplam 8 milyon Euro'yu bulan alacağının 5 milyon Euro'sundan vazgeçtiği ifade ediliyor. Geri kalan 3 milyon Euro'nun ise bir sene sonra ödeme yapılacağı ifade edildi.. (SABAH)