Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk sponsorluk imza töreninde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray’ın yeniden liderlik koltuğuna oturmasını değerlendiren Metin Öztürk, ‘’Bugün bizim açımızdan keyifli bir gün oluyor. Geriye 13 maçımız kaldı. 13 maçta 39 puan demektir. Gelecekte neler olacağı bilinmez. Sadece şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz rakibimize değil, tüm rakiplerimize karşı saygılı olmamız gerekiyor. Ligimizde 20 takım bulunuyor. 5 takım Avrupa’da mücadele etme hakkı kazanacak. 8-9’a yakın takım Avrupa için yarışıyor. 4 takım ise ligden düşecek. Ligden düşme potasında da 7-8 takımın yarışı sürüyor. Bu yüzden 1 puan değil, yarım puan bile önemli olacaktır. Biz kendi kulvarımızda yarışırken 13 maçın tamamına da aynı heyecanla yaklaşacağız. Şu an gündemimizde Sparta Prag maçı bulunuyor. Adım adım ilerleyerek, hedefe bakıyoruz’’ diye konuştu.

497964

‘’Sakatlık Yaşanırsa Vebali TFF Olacaktır’’

Eryaman Stadyumu’nun zeminiyle ilgili açıklamalarda bulunan Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk, ‘’Bu konu bizim değil, TFF’nin konusu aslına bakılırsa. Olimpiyat Stadyumu’nda oynadığımız bir maçta zemin boyanmıştı. Futbolcularımız o maçta mohikan gibi olmuşlardı. Biz, sporcu sağlığına önem veriyoruz. Bizim futbolcularımızın sağlığı kadar Ankaragücülü futbolcuların sağlığı da önemlidir. Her futbolcunun sağlığı önem taşır. Eryaman Stadında zemin oynamaya müsaitse çıkar oynarız. Bu konuda kararı TFF verecektir. Biz her sahada oynayabiliriz, fark etmiyor. Esas olan sahanın sporcu sağlığına uygun olmasıdır. 2 hafta önce Eryaman Stadının zemini berbat durumdaydı. Maçın orada oynanmasına karar verilir ve herhangi bir futbolcu sakatlık yaşarsa vebali de TFF’nin olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

538165

‘’Şampiyonluk Emekli İkramiyesi Değildir’’

Fenerbahçe’nin sahada kazanamayınca farklı yaklaştığına dikkat çeken Metin Öztürk, ‘’Kulübümüz tarafından bu konuyla ilgili gerekli açıklama yapıldı. Rakibimiz sahada kazanamadığında farklı yaklaşıyor ve algı operasyonları yürütmeye başlıyor. Başkanımız tarafından da net açıklamalar yapıldı. Süper Lig’de 20 takım mücadele etmektedir. Şampiyonluk emekli ikramiyesi değildir. Alanyaspor’un teknik direktörü Fatih Tekke’de ifade etti, ligde her takım can derdinde bulunuyor. Ligden düştüğünüzde 10 yıl yukarı çıkamıyorsunuz. Avrupa’da mücadele etmek isteyen takımlar var. Her takım prestij ve ekonominin derdine düşmüş durumda bulunuyor’’ dedi.

indir-75

Fenerbahçe-Alanyaspor maçının hakemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Metin Öztürk, ‘’Hakem tarafından 2 tane net kırmızı kart verilmedi ve çok ilginç bir penaltı kararı alındı. Biz hakem diye ifade ediyoruz. Hakemler diye genelleme yapmıyoruz. Her meslekte olduğu gibi işini iyi ve kötü yapanlar bulunuyor. İyi niyetli olmasına rağmen kötü kararlar olduğu gibi kötü niyetli olanlarda var. Fenerbahçe’nin stadında Icardi ile rakip takım oyuncusu güreş yaptı. Icardi güreşçi değil, futbolcudur. Hakem, o maçta güreşin doğal olduğuna karar verdi. Icardi bu olay yüzünden sakatlık yaşadı ve penaltımız verilmedi. Dünkü maça baktığımızda ise herhalde rüzgarın kuvvetli esmesi sonucu penaltı verildi. Şampiyonluk yarışında rakibimiz 1 puana tutundu’’ diye konuştu.