Miguel Crespo'nun derbi ile iligi açıklamaları;

 "Böyle bir maçta gol atamanın önemini maçtan önce biliyordum. Gustavo bana bu maçta gol atmanın önemini anlatmıştı. Golden daha çok galip geldiğimiz için çok mutluyum" 

Galatasaray derbisini kazandıkları için mutluluk duyduklarını aktaran 25 yaşındaki futbolcu,

 "Gerçekten zor bir maçtı. Büyük bir derbi ve dünya derbisi. İyi hazırlandık ve 3 puanı aldığımız için mutluyuz, yolumuzda kazandığımız 3 puan daha"  şeklinde konutu.

Maçtan önce Luiz Gustavo'nun bu maçta gol atmanın öneminden bahsettiğini dile ggetiren Crespo,

"Çok mutluyum. Böyle bir galibiyet aldığımız için herkes mutlu. Böyle bir maçta gol atmanın önemini maçtan önce biliyordum. Gustavo bana bu maçta gol atmanın önemini anlatmıştı. Golden daha çok galip geldiğimiz için çok mutluyum" dedi.

Efsane yıldız  Hernan Crespo'nun maçın ardından kendisini kutladığı sosyal medya paylaşımı hakkında da açıklama yapan Crespo şu ifadeyi kullandı;

"Kendisi büyük bir futbolcu ve böyle övgü almak çok önemli. Kendisinin de böyle bir paylaşım yapması bu maçın önemini de ortaya koyuyor" 

Galatasaray derbisinin ardından  çok büyük sevinç yaşadıklarını ve tesislerde de taraftarın desteğinden dolayı çok mutlu hissettiklerini  vurgulayan Crespo, 

"Maçın bitiş düdüğüyle çok mutlu olduk, arkadaşlarım beni kutladı, soyunma odasında da galibiyeti kutladık. Buraya döndüğümüzde de çok büyük bir kalabalık vardı. Taraftarımız ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Onların desteği bizim için çok önemli"  açıklamasını yaptı.

Galatasaray ağalarını sarstığı için çok sevinçli olduğunu dile getiren Crespo, şöyle konuştu;

"Maçtan önce Mesut bana gerçek bir Fenerbahçeli olmak için Galatasaray'a gol atmam gerektiğini söylemişti. Fenerbahçe'yi kalpten seviyorum. İşime odaklıyım ve yüzde yüzümü yapmaya çalışıyorum" 

KAYNAK: TRT SPOR