Fenerbahçe'nin Portekizli orta sahası Miguel Crespo, kulüp televizyonuna konuştu.

''Milli arada güçlü çalıştık''

"Bizler de gayet iyi biliyoruz ki oynayacağımız zorlu maçlar olacak ve bu maçları kısa süre içerisinde oynayacağız. En iyi şekilde hazırlanıyoruz. Milli arada iyi ve güçlü bir şekilde çalıştığımızı düşünüyorum çünkü bizler sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Dolayısıyla da oynayacağımız maçları kazanabilmek adına çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz."

"Fenerbahçe'nin hak ettiği şey, galibiyetlere devam etmektir"

"Sezona iyi başladığımızı düşünüyorum. Ki başlangıçtan itibaren üst üste kazandığımız maçlar vardı. Ama futbolda bu tip şeyler olabiliyor, maç da kaybedebiliyorsunuz. Tabii ki biz Fenerbahçe'yiz ve amacımız, isteğimiz her zaman oynayacağımız tüm maçları kazanmak. Tüm oynadığımız maçları kazanmak istiyoruz. En iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Rakiplerimiz de bizlere karşı oynadıklarında onlar da en iyilerini ortaya koymaya çalışıyorlar ve rakiplere zorluklar çıkartabiliyorlar. Çünkü onlar da kazanmak için mücadele ediyorlar. Ama biz de milli aradan sonra tekrar geri dönüp en iyi şekilde oyunumuzu ortaya koymak ve galibiyetlere devam etmek istiyoruz. Fenerbahçe’nin de hak ettiği şey budur."

TÜRKİYE İTİRAFI

"Türkiye beni çok fazla şaşırttı. Çünkü buraya gelmeden önceki düşüncelerim, şu anki düşüncelerimle çok farklı. İstanbul, gerçekten çok kaliteli bir şehir. Türkiye çok güzel bir ülke. İnsanların yaklaşımı çok güzel. Türkiye'de bulunmayan insanlar buranın nasıl bir yer olduğunu fark edemez ve bilemezler. Ben de buranın beni bu kadar şaşırtacağını beklemiyordum. Türkiye'ye karşı pozitif anlamda çok güzel hisler besliyorum. Burada 3 senem geçti ve bu 3 senenin güzel geçtiğini söyleyebilirim. Aynı şekilde eşim de burada olmaktan dolayı fazlasıyla mutlu. Kişisel olarak evde zaman geçirmeyi daha çok seviyorum ama ara ara restoranlara, ziyaret edilecek yerlere gidiyoruz. Dışarı çıktığımız zamanlarda da insanlar bizlere çok iyi davranıyor. Ama belirttiğim gibi ev insanıyız, evde vakit geçirmeyi seviyoruz. Dışarıda da güzel zamanlar geçirdiğimiz oluyor tabii ki."