banner197

Nuri Şahin: Emre Mor transferini ben yaptım

Turkcell Basın Merkezi’nde düzenlenen toplantıda kamera karşısına geçen milli futbolcular Nuri Şahin ve Olcay Şahan Türk ve yabancı basım mensuplarının sorularını yanıtladı.

Nuri Şahin: Emre Mor transferini ben yaptım

 Nuri Şahin, Emre Mor sorusuna “Tuchel bana ‘Onu almadan gelme’ dedi, ben de sportif direktör yeteneklerimi ortaya koyarak ilk transferimi yaptım.” şeklinde cevap verdi.İkili verdikleri cevaplarla herkesi kahkahaya boğdu.

İspanya maçı için konuşan Nuri Şahin, “Kaybetmek diye bir düşünce yok” dedi. Olcay Şahan da İspanya karşısında çok arzulu ve istekli olacaklarını belirti ve “Agresif bir milli takımı, İspanya maçında sahaya yansıtacağız” diye konuştu.

Emre Mor ile ilgili soruları yanıtlarken ikili arasında ise ilginç bir diyalog yaşandı.

ŞAKA MI ?

NURi: Emre’nin, Dortmund’a transferini ben yaptım.

OLCAY: Şaka mı?

NURi: Yok şaka yapmıyorum.

OLCAY: Şaka mı gerçekten?

NURİ: Fransa’ya adım atmadan önce hocamız Tuchel bana ‘Onu almadan gelme’ dedi. Baskı kurdu. Ben de Sportif Direktör yeteneklerimi ortaya koyarak ilk transferimi yaptım.

OLCAY: Futbolu bırakınca ne yapacağını da söylemiş oldun (Gülüşmeler)

 

BEN ALMAN DEĞİLİM

NURİ: Onun da kafasında soru işaretleri vardı. Gelişimi için de en iyi tercihi yaptım. Diğer teklifleri de biliyorum.

GAZETECİLER: Hangi takımlar teklif verdi?

NURİ: B.Dortmund büyük teklifse ondan daha büyükleri de vardı. Turnuvada favorim Almanya

OLCAY: Sen Almansın.

NURİ: Alman değilim.

NURi ŞAHiN: Bu takımda gelecek var. Milli takımda gelecek var. Bu takıma kesinlikle sahip çıkılmalı. Mourinho beni kaşım, gözüm için Real Madrid’e almadı. Türk medyasından destek görmedim.

OLCAY ŞAHAN: Tecrübe önemli. İtalya’yı seyrederken sahaya çıkan bazı oyuncular kim bilemedim. Hatta birine google’dan baktım. Belçika’nın hepsi dünya yıldızı. Ama bir turnava oynamışlar. Bunu şunun için söylüyorum burada tecrübe çok önemli faktör.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER