Tümer, Tuncay ve Nihat, Milli Takım'dan Ayrıldı

A Milli Takımımızda görev yapan Tümer Metin, Tuncay Şanlı ve Nihat Kahveci, EURO 2016'nın bizim için sona ermesinin ardından takımdan ayrıldı.

Tümer, Tuncay ve Nihat, Milli Takım'dan Ayrıldı

 Euro 2016'da aldığı 2 mağlubiyet ve 1 galibiyetle turnuvaya veda eden A Milli Takım'da yaprak dökümü başladı. Fransa'da düzenlenen turnuvada teknik ekip kadrosunda yer alan Tümer Metin, Tuncay Şanlı ve Nihat Kahveci'nin görev süreleri sona erdi.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, sürpriz bir karar alarak Avrupa Futbol Şampiyonası teknik ekip kadrosuna Euro 2008'de forma giyen Tümer Metin, Tuncay Şanlı ve Nihat Kahveci'yi dahil etmişti. Turnuva boyunca takıma destek amaçlı olarak görev alan 3 isim milli takımdan ayrıldı.

TERİM FEDERASYONLA GÖRÜŞECEK

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, 2018 Dünya Kupası Elemeleri öncesi hem takım hem de teknik kadro için yönetimle bir görüşme gerçekleştirecek. Yapılacak bu detaylı toplantıda milli takımdaki geleceği ve bundan sonraki planları hakkında görüşlerini bildirecek olan Terim'in Tuncay Şanlı, Tümer Metin ve Nihat Kahveci ile ilgili fikirlerini de yönetimle değerlendireceği bildirildi.

KADRODA DEĞİŞİM BAŞLIYOR

İspanya'ya 3-0 mağlup oldukları maçın ardından kameraların karşısına geçen Terim, kadroda yapacağı değişimin sinyallerini vermişti. Tecrübeli teknik adamın teknik kadrosuyla ilgili son değerlendirmelerini yaptıktan sonra 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde görev yapacak oyuncu havuzunu da belirlemesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2016, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER