Milli Takım için sürpriz iddia!

A Milli Takımımızda deneyimli çalıştırıcı Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından teknik direktör arayışı hız kazandı.

Milli Takım için sürpriz iddia!

Tecrübeli çalıştırıcı Şenol Güneş ile yolların ayrılmasından sonra Milli Takımı emanet edecek hoca arayışlarına başlayan Türkiye Futbol Federasyonu, milli takımların başına geçen Hamit Altıntop'un teklifiyle Alman teknik adam Stefan Kuntz'u Türkiye'ye çağırdı.

Menajeri Kosicke ile birlikte İstanbul'a gelen Alman Ümit Milli Takımı'nın hocası Kuntz, yapılan görüşmede görevi kabul etmeye hazır olduğunu TFF yönetimine iletirken, uzun süreli sözleşme istediği ifade edildi.

Düşük bir ücret karşılığında çalışmayı kabul ettiği iddia edilen Kuntz'a "Biz seni ararız" denildi. Alman teknik adam dün ülkesine döndü.

Türkiye Gazetesi'nde çıkan habere göre; TFF, alternatifleri de değerlendiriyor.

Hamit  Altıntop'un ilk olarak Almanya'yı bırakan Joachim Löw'e teklif götürdüğü ancak tecrübeli hocanın "Uzun süre dinlenmek istiyorum" cevabını verdiği belirtiliyor.

Ukrayna'nın başında olan Andriy Shevchenko, Barcelona'nın eski hocası Ernesto Valverde ve Leipzig'in eski çalıştırıcı Ralf Rangnick de listedeki isimler. Eğer bu isimlerden bir sonuç alınamazsa 58 yaşındaki teknik adam ay yıldızlı takımın başına getirilecek.

TFF yönetimi milli takımın başına gelecek hocanın yanına bir de Türk yardımcı antrenör seçecek.

30 Ekim 1962 doğumlu Stefan Kuntz, Almanya U21 Milli Takımı'yla 2017 ve 2021'de Avrupa şampiyonu oldu.

Kuntz, futbolcu olarak milli formayı giydiği dönemde de Almanya ile EURO 1996'da şampiyonluk yaşadı. Stefan Kuntz, Beşiktaş forması giyerken İstiklal Marşı'nı söyleyerek taraftarların gönlünde taht kurmuştu. Alman teknik adam "Her maçtan önce İstiklal Marşı'nın söylendiğini fark ettim. Arkadaşlarıma eşlik edebilmek için Türk Mill Marşı'nın ilk satırlarını ezberledim..." diyerek o günleri anlatmıştı.

Kaynak: Fotomaç

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER