Protestolar Sonuç Verdi Arjantin Maça Çıkmıyor !

9 Haziran'da İsrail'de İsrail ile hazırlık maçı yapacağı açıklanan Lionel Messi'nin forma giydiği Arjantin Milli Futbol Takımı'na yönelik tepkiler meyvesini verdi.

Protestolar Sonuç Verdi Arjantin Maça Çıkmıyor !

Dün Arjantin Milli Takımı'nın 2018 Dünya Kupası için çalışmalarını sürdürdüğü Barcelona tesisleri önüne gelen bir grup taraftar, Messi ve takım arkadaşlarını temsili kan lekesine bulanmış Arjantin formaları ile protesto etmişti.

Messi'nin formasını ayaklar altına alan taraftarlar Arjantin Futbol Federasyonu'nu İsrail'le dostluk maçı yapacak olması sebebiyle sert bir dille eleştirdiler.
Bu protestolar kısa süre sonra karşılığını buldu.

Arjantin'in yıldız golcüsü Gonzalo Higuain, İsrail'le 2018 Dünya Kupası öncesi yapacakları son hazırlık maçının iptal edildiğini söyledi.

ESPN'e konuyla ilgili verdiği röportajda kararı yorumlayan ve İsrail'le oynayacakları hazırlık maçından rahatsız olan Higuain ,"Nihayet doğru şeyi yaptılar" dedi.

Öte yandan, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun Arjantin devlet başkanı Mauricio Macri'yi arayarak karardan vazgeçilmesi için ikna etmeye çalıştığı belirtildi.

Bir İsrail radyosuna konuşan İsrailli bir diplomatın ise bu karardan dönülmesinin neredeyse imkansız olduğu yorumunda bulunduğu öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER