Stefan Kuntz dönemi resmen başladı! İşte ilk açıklamalar...

A Milli Futbol Takımımız da Stefan Kuntz dönemi resmen başladı..

Stefan Kuntz dönemi resmen başladı! İşte ilk açıklamalar...

Nihat Özdemir basın toplantısında şu ifadeleri kullandı;

"Bugün, Türk futbolu için yeni bir döneme başlıyoruz. Şenol Güneş'e katkıları için teşekkür ederim. Şenol Güneş dünya tecrübesi olan bir isim. Unutulmayacak hizmetleri oldu. A Milli Takımımız herkes için vazgeçilmez tutkudur. 20 yıl sonra Dünya Kupası'na katılmak istiyoruz ve bunu başarmak için çalışacağız. Dünya Kupası'na gidemezsek gerekli dersleri alacağız. Stefan Kuntz Almanya için bir kayıp, Türkiye için kazanç olacaktır. Yerli-yabancı meselesinin içine çekerek Stefan Kuntz'u yıpratmayalım.

Anlaşmamız 3 yıllık olacak. Her kontratta olduğu gibi bu kontratta da tazminat maddesi mevcut. Biz bu maddeden dolayı memnunuz. Şenol Hoca ile vedalaştık. Sözleşmesinde yer alan ve hak ettiği tazminatın yarısından aşağı bir rakama anlaştık."

Stefan Kuntz'un açıklamaları ise şöyle;

"Hamit beni ilk aradığında gurur duydum. Büyük bir mutluluk hissediyorum ama işin büyük kısmının da bundan sonra başladığını biliyorum. Tüm gücümüzü toparlayıp Norveç maçına hazırlanacağız. Burada olmak evime dönmek gibi oldu. Türkiye'den erken ayrılarak hata yaptım. Beşiktaş’tan eski takım arkadaşım Sergen Yalçın’ı teknik direktör olarak ilk gördüğümde kahkaha attım. Teknik direktör olmasına, şampiyon olmasına saygı duyuyorum.

Mart ayındaki performans, bu işi almaya karar verdiğimde beni heyecanlandıran şey oldu. Takımın potansiyelini orada görmüş oldum. Yapacağım şey, o potansiyele tekrar nasıl ulaşabiliriz, bunu bulmak. Ahmed Kutucu Almanya için oynasın diye çok çalışmıştım ama o Türkiye'yi tercih etti. Almanya'da milli takımlarda oynayan çift pasaportlu oyuncuları tanıyorum ve onlarla çalıştım. Türkiye de daima yetenekli futbolcuların olduğu bir ülke olmuştur.

Ben burada başarılı bir teknik direktör olmak istemenin yanında aynı zamanda En Türk-Alman ya da En Alman-Türk olmak istiyorum. Almanya'da da Türkiye'deki baskı var ama buradaki gibi duygusal bakılmıyor. Neler olacağını, başıma neler gelebileceğini de tahmin edebiliyorum.

U21 Takımı'nda benim asistanım, bilimsel konularda çok tecrübeliydi. O yaş grubu için uzmandı. Burada öyle bir şeye ihtiyacımız olmayacak. Onun yerine, anadili Türkçe olan bir antrenör tercih ederim"

KAYNAK : NTVSPOR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER