Abdullah Avcı ile şampiyonluğa uzanan Trabzonspor'da ocak ayı bir hayli hareketli geçmiş ve 8 oyuncuyla sözleşme imzalanmıştı. Jean Evrard Kouassi, Edin Visca ve Yusuf Erdoğan gibi deneyimli oyuncuların yanı sıra Enis Destan, Batuhan Kör, Kerem Şen , Emrehan Gedikli ve Taha Altıkardeş gibi potansiyelli isimlere de yatırım yapılmıştı. Beklentilerin yüksek olduğu gençlerin özellikle şampiyon olduktan sonra sahaya sürülmesi beklenirken 1 dakika dahi oynamamaları özellikle taraftarı üzmüştü. Beş ismin bundan sonraki gelecekleri de merak konusu. Çünkü özellikle Emrehan, Enis ve sağ açıkta forma giyse de bu mevkide de oynayabilen Batuhan Kör'e rağmen santrafor için Güven Yalçın düşünülüyor.


29 milyon lira ödenecek

Trabzonspor Bursaspor'dan transfer ettiği Kerem, Batuhan ve Taha için uzun vadeli taksitlerle 29 milyon lira ödeyeceğini açıklayarak; "Bursaspor Kulübü'nün profesyonel futbolcuları; Batuhan Kör, Kerem Şen ve Taha Altıkardeş'in Kulübümüze transferi konusunda Bursaspor Kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. 24.01.2022 tarihinde yapılan anlaşmaya göre; Bursaspor Kulübü'ne sözleşmeler fesih bedeli olarak taksitler halinde 29.000.000.-TL ödenecektir. Yapılan anlaşmaya göre Bursaspor Kulübüne ayrıca, şarta bağlı prim olarak 3 milyon TL ödeme yapılacaktır." bildiriminde bulunmuştu.

trabzonsporEmrehan'a 800 bin euro

Almanya'da kendi jenerasyonunun en önemli oyuncularından biri olarak gösterilen ve alt yaş milli takımında da oynayan Emrehan Gedikli için Leverkusen'e de 800 bin euro ödeneceği duyurularak KAP'a; "Profesyonel futbolcu Emrehan Gedikli'nin, Kulübümüze transferi konusunda Bayer Leverkusen ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Bayer Leverkusen'e sözleşme fesih bedeli olarak, 2(İki) taksit halinde toplam 800.000.-EUR ödenecektir." açıklaması yapılmıştı.Enis için de 600 bin euro

Daha önce Avrupa'ya transferi gerçekleşmeyen ancak Süper Lig devlerinin listesinde bulunan Enis Destan'ı da kapan Fırtına, İzmir ekibi Altınordu'ya 600 bin euro bonservis bedeli verileceğini "Profesyonel futbolcu Enis Destan'ın, Kulübümüze transferi konusunda Altınordu A.Ş. ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Altınordu A.Ş.'ye sözleşme fesih bedeli olarak, taksitler halinde toplam 600.000.-EUR + KDV ödenecektir." sözleriyle duyurmuştu.


 

Gelecekleri merak konusu

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi'ne hazırlanan Trabzonspor'da gündemde birçok isim var. Özellikle de forvet mevkisinde. Umut bozok ile başlayan listeye Haji Wright ve son olarak da Güven Yalçın eklendi. Bu durum gençlerin ayrılma ihtimalini giderek güçlendiriyor. Taraftarların bir kısmı da gençlere önem verilmesi ve sahaya sürülmesi gerektiğini savunuyor. Enis Destan için Hollanda ve İsviçre iddiaları basında yer almıştı. Diğer oyuncuların ise Türkiye'deki takımlara kiralanması bekleniyor.