UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında Fenerbahçe, Dinamo Kiev'i konuk edecek.Turun ilk maçı 0-0 eşitlkle sonuçlanmıştı.

Dinamo Kiev'in Rumen teknik adamı Mircea Lucescu kritik maç öncesi basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Biz çok fazla transfer yapamadık. Hatta oyuncu kaybettik. Fenerbahçe birçok oyuncu aldı. Kendi idman tesisleri mevcut. Ayrıca iyi bir seyirci desteği olacak Fenerbahçe'nin arkasında."

"Bizi kadınlar ve çocuklar destekleyecek sadece. Çünkü erkekler savaşta. Ancak futbol tabii ki bu şartlara bakmıyor. Futbol, sahadaki oyunla neticeleniyor. Bizim Fenerbahçe'ye göre dezavantajlı durumumuz daha fazla. Ancak turu geçmek için elimizden geleni yapacağız."

 Jorge Jesus'a yanıt

Fenerbahçe'nin Portekizli  teknik adamı Jorge Jesus ilk karşılaşmada Dinamo Kiev'in yaptığı faulleri hatırlatarak "Yarın isterlerse 50 faul yapsınlar. Bunlar iyi bir sinyal. Ofansif anlamda iyi olduğumuzu gösteriyor. Yarınki maçta daha çok faul yapmaları gerekecek." şeklinde konuşmuştu.

Lucescu, Jorge Jesus'un sözlerine cevapta bulunarak, "Fauller tabii ki olacak. Bunu abartmaya gerek yok. 8 aydır hiçbir hazırlık sürecimiz olmadı. Dikkatlice bu maça hazırlanmaya çalıştık. Adil bir oyun oynanması önemli. Hakem durumu abartabiliyor, o kadar faullük bir durum yok." ifadesini kullandı..

Lucescu, Portekizli çalıştırcının deneyimine dikkat çekerek, "Jesus, tecrübeli ve çok iyi bir teknik direktör. Jesus'un bu maçı doğrudan kazanacağını varsayıp hafife alacağını düşünmüyorum. Geniş bir ekibi olsa da, zor maç olacağını bilecektir" diye konuştu. (NTV Spor).