Ankaragücü'nde Fatih Mert'te transfer yasağı açıklaması!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nün Başkanı Fatih Mert, transfer yasağını kaldırarak Lig'in ilk haftasına yeni futbolcularıyla çıkmak istediklerini dile getirdi.

Ankaragücü'nde Fatih Mert'te transfer yasağı açıklaması!

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nün başkanı Fatih Mert, transfer yasağını kaldırmak için görüşmelere yoğun bir şekilde devam ettiklerini belirtti.

Yüksek alacaklı futbolcuların bulunduğunu dile getiren Mert şu ifadeleri kullandı;

"Geçmiş dönemde kalan ciddi miktarda alacakları var bazı futbolcuların. Bunlarla uğraşıyoruz. Belli bir aşamaya getirdik, bitirme noktasına daha yakınız. Taraftarımız sabırsızlanıyor, bizim de bütün amacımız sezonun ilk haftasına yeni transferlerimizle çıkmak. Lige sorunsuz başlamak istiyoruz. İnşallah çözeceğiz diye ümit ediyorum." 

"Alacaklılar size kolaylık sağlıyor mu, atılmış adım var mı?" sorusuna "Maalesef. Burada futbolcuları da suçlamak istemiyorum. Onlarla bir sözleşmeye imza atılmış. Onlar da karşılığını almak istiyorlar. Önemli olan o imzayı atmamak ya da bu kadar uzun kontrat yapmamak. Biz de bu hatalara düşmemeliyiz. Futbolcular bu noktaya gelindiğinde alacaklarının tamamını istiyorlar. Çok fazla yaklaşım göstermiyorlar ama mücadele ediyoruz." yanıtını verdi.

Başkan Fatih Mert, Sarı Lacivertli takımın Süper Lig'e Afyonkarahisar'da hazırlandığını belirtirken, takımın son durumuyla ilgili şu açıklamada bulundu;

"Afyon'da verimli bir kamp geçiriyor takımımız. Geçtiğimiz cuma günü kampın bitmesi gerekiyordu ama biz uzattık. Cuma gününe kadar devam edeceğiz kampa. Cumartesi günü Gençlerbirliği'yle TSYD Kupası oynayacağız. Transfer sorununu da çözersek lige hazır bir şekilde başlamak istiyoruz."

ankaragücü başkanı Fatih Mert, kısa süre önce taraftarın beğenisine sundukları yeni sezon formalarına büyük talep geldiğini dile getirdi.

Formaların çok beğenildiğini vurgulayan Mert, "Yeni sezon formalarımıza gerçekten büyük talep geldi. Türkiye'nin her yerinden övgü dolu mesajlar alıyoruz. Siyah formamız çok beğenildi. Diğer formalarımıza da beğeni geliyor. Dalton formamızı da özellikle taraftarımız istemişti. Taraftarımız istedi diye biz o formayı yaptık. 110. yıl formamız da satışa çıktı. Bununla ilgili de beğeniler gerçekten güzel. Talep iyi gidiyor. İnşallah bu formaların hakkını da vermek futbolcularımıza nasip olur." ifadelerini kullandı.

Kaynak: TRT Spor

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER