Afet bölgesi için yardım kampanyaları sürüyor.

Futbol dünyası da bu kampanyaların başında yer aldı. Daha öncesinde Roma'ya giderek Mourinho ile afet bölgesi için neler yapabileceğine ilişkin fikir alışverişi yapan, Fiorentina ve Roma ile temsili maç organizasyonunda bulunan Adana Demirspor'da Vincenzo Montella, şimdi de depremden zarar gören vatandaşları için yardım kampanyasında bulunduğu açıkladı. İtalyan çalıştırıcının yaptıüı kampanyanın ismi ise "SOS Turchia" oldu.

Montella, Instagramdan yapmış olduğu açıklamada, ailesiyle beraber "Vincenzo MontellaAcil Durum" ismi ile insani yardım derneği kurduğunu ifade ederek, Kahramanmaraş merkezli ve aralarında teknik direktörü olduğu takımın şehri Adana da olmak üzere 11 ili etkisi altına alan deprem faciası için "SOS Turchia" yardım kampanyasında  bulunuduğunu ifade etti.

Montella, "Burada amaç, bağışlar toplamak ve bununla Adana halkına yönelik projeleri gerçekleştirmek. Ben de kendimi, bu projelerin uygulanmasına adayacağım" dedi. 48 yaşındaki teknik direktör, "Onlara yardım için gelen pek çok küçük çabayı birleştirmeyi umarak, bu insanlara büyük bir şey yapma ihtiyacını içimde hissediyorum" yorumunu yaptı.