TrabzonsporSpor Toto Süper Lig'in açılış haftasında Medipol Başakşehir deplasmanında oynayacağı maç öncesi kadrosunu güçlendirmek için arayışlar tam gaz devam ediyor.
Bu transfer döneminde adı Trabzonspor ile sıkça anılan 26 yaşındaki İranlı stoper Morteza'nın imza için Trabzon'da olduğu ve ailesi şehri gezdikten sonra kesin kararını vereceği iddia edildi.

ADA AKLINI ÇELDİ!

Serbest oyuncu statüsünde bulunan İranlı stoperin, bu yaz transfer döneminin başında milli takımdan arkadaşı Vahid Amiri'ye de teklif edilen senelik 750 bin € karşılığında bordo mavili ekiple anlaşmak üzere olduğu konuşulan bilgiler arasındaydı.

Ancak transferin, İngiltere Premier Lig ekiplerinden Brighton'ın araya girerek fiyat arttırması sonucunda rafa kalktığı ve Trabzonspor'un diğer alternatiflere yöneldiği iddia edilmişti.

İngiltere'de transfer döneminin sona ermesiyle birlikte adaya gitme hedefini gerçekleştiremeyen Morteza Pouraliganji'nin, Trabzonspor yönetimine haber yollayarak yıllık 750 bin Euro'luk bir kontrata imza atmaya hazır olduğunu belirttiği iddia edilen bilgiler arasında.

Morteza Pouraliganji'den gelen haber sonrası İranlı stoperi şehre davet eden bordo mavili ekip yönetiminin, oyuncunun ailesi ile şehri gezdikten sonra vereceği nihai kararı beklemeye koyulduğu ifade edildi.
.
Kaynak:Fotomaç