Galatasaray'da transferin kilit isimleriden olan Mostafa Mohamed. 10 Temmuz'a kadar Zamalek'ten 4 milyon dolar bonservis ödeme yaparak Mısırlı forvetin bonservisini elde edecek olan Galatasaray, direkt olarak Mostafa Mohamed'i satmanın planlarını yapıyor. Mısırlı isim için yaklaşık  10 milyon euro bir bedel belirleyen sarı kırmızılı ekip , yerine ise Brezilya'nın Botafogo ekibindeN Erison'u transfer edecek.

MOSTAFA MOHAMED GİDYOR ERİSON GELİYOR

Fanatik'in haberine göre; Ülkesinde Botafogo'da oynayan Erison, Sarı-Kırmızılılar'ın listesine girdi. Menajerleri tarafından önerilen ve Galatasaray tarafından de tam not alan Sambacı oyuncu, daha önce Fenerbahçe'nin de gündemine gelmiş, laikn son anda bu transferden vazgeçilmişti. Sarı-Lacivertli ekibin o süreçte transfer edemediği genç futbolcu, ocak ayında sadece 200 bin Euro'ya Botafogo'ya imza attı. Yeni kulübünde çok kısa zaman içinde yıldızını parlatan Erison, 21 maçta 13 gol, 3 asistlik sergilediği performansıyla tekrardan transferin gözdesi haline geldi. Piyasa değeri 1.5 milyon Euro'nun üzerine çıkan Brezilyalı golcü için belirlenen bonservis ücreti ise 5 milyon Euro.

OKAN BURUK'TAN 4 FORVET İSTEĞİ

Sarı-Kırmızılılar, İspanyol ve Fransız ekiplerinin de yakından izlediği Erison'un maliyetini indirmek adına harekete geçti. 1.80 boyundaki solak futbolcunun, merkez santrforun yanı sıra sol kanatta da oynayabilmesi, Başakşehir'de görev yaptığı süreçte birçok maça çift forvetle çıkan Okan Buruk'u cezbeden ayrıntılar içerisinde yer alıyor. Buruk, Galatasaray'a imza attıktan sonra söylediği gibi, zaman zaman 4-4-2 sistemini kullanmyı  istiyor ve bunun için elinde kaliteli 4 forvetin olması gerektiğini ifade ediyor.

GELECEK HAFTA ÇOK KRİTİK

Diagne veya Gomis'le yollarını ayırması gündemde olan, Mohamed'e gelen transfer tekliflerini de değerlendirecek olan Galatasaray'da, birkaç forvet takviyesinin olabileceği ifade ediliyor. Rotayı Güney Amerika pazarına çevirerek Erison'un transferini üzerinde duran Sarı-Kırmızılılar, Avrupa'dan da birçok forvetle de iletişim halinde. Özellikle önümüzdeki hafta sonuna kadar sanrafor transferinde somut gelişmeler yaşanabileceği de belirtiilen bir diğer haber..