Trabzonspor ile Empoli arasında oynanılan hazırlık karşılaşmasında, Trabzonspor 'da teknik adam Abdullah Avcı'nın Eskişehirspor alt yapısından çıkmış olan Dorukhan Toköz'ü, "Eskişehirspor'da oynamıyorsun ki" sözü ile uyarıda bulunmuş ardından olay sosyal medyada yankı uyandırmıştı.

Konuyla ilgili Eskişehirspor sosyal medyadan paylaşımda bulunuarak olaya tepki göstermişti. Duruma bir tepki de taraftardan geldi.

Konuya dair açıklama yapan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Abdullah Avcı'ya söylemiş olduğu sözlerden ötürü tepki gösterdi. Murat Diri, "Abdullah Avcı, Başakşehir'in teknik direktörüyken Eskişehirspor'u överken, bugün geldiği noktada Eskişehirspor'u yererek Dorukhan'ı uyarıyor. Dorukhan burada alnın teriyle top oynamış ve buradan da milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncu. Eskişehirspor'un şu anki konumundan dolayı aşağılayıcı söylemler kullanan Abdullah Avcı'nın aslında asla bir futbol adamı olmadığını, bunun yanı sıra ne zeki, ne çevik, ne de ahlaklı olmadığını bize gösteriyor. İstanbul'a karşı Eskişehir'in tutumu ortada. Ne bir takımın mağazası var, ne bir şampiyonluk kutlaması burada var. Ama artık buna Trabzon'da buna dâhil, burada şampiyonluk kutlayamadılar. Çünkü bu kibirlerinde boğulacaklar. Böyle bir başkanın, böyle bir hocanın yetiştireceği futbolcudan ne hayır gelir? Geçen yıl tüfeğin elinde yer aldığı bir koreografiyle Fenerbahçe'ye gönderme yapmışlardı. Bundan dolayı da özür dilememişti. Yani biz de İstanbul hegemonyasına karşıyız, ama orada otobüse ateş edildi. Bunu kınamak yerine bunu meşrulaştıran ve gurur duyan bir görselin paylaşımı yapılıyor. Bunlarla ilgili Türk futbolunda bir kınama yapılmayınca, kendilerini 'Ali kıran baş kesen' sanmaya başladılar. Akabinde de Eskişehirspor gibi bir camiaya böyle küçümseyici laflar söylüyor. Buradan ben Trabzonspor camiasına, taraftarına da seslenmek istiyorum. Böyle provokatif söylemelerde bulunan insanların gazına gelmeyelim. Birbirimize bu kadar düşman olmanın, bu kadar kin gütmenin bir anlamı yok. Sporun birleştirici özellikleri varken bu tür ayrılılar bize yakışmaz" şeklinde konuştu.

Eskişehirspor taraftarlarından Abdullah Düzcan ise Trabzonspor ile aralarında herhangi bir problem olmadığını ifade ederek şöyle konuştu: "Eskişehirspor üzerinden teknik ekiptekilerin ve başkanlarının prim elde etkilerini düşünüyorum. Eskişehirspor alt ligde de olsa, üstte de olsa, kupaları alsa da, alamasa da her zaman büyük bir camia. Biz tribünlerde dostluğu, arkadaşlığı, kardeşliği pekiştiremeye çalışırken Trabzon yöneticileri ve teknik kadrosu aramıza nifak tohumu atmaya çalışıyor. Bizim Trabzon camiası ile bir sorunumuz yoktu, lakin kendileri başlattılar. Onlar yokken biz vardık. 'Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var' derler. Onlar da düşecekler ama biz onlar gibi olmayız. Trabzon taraftarına çağrım yöneticilerinin yaptığı şovları görsünler, galeyana gelmesinler" (AKŞAM GAZETESİ)