Başkan Sancak, sancılı bir sürecin ardından İsviçre'nin Sion ekibine transfer olan Balotelli ile ilgili olarak "Biz sezon başı kampındayken de Mario Balotelli gitmek istiyordu. Hatta Türkiye'ye de gelmek istemiyordu. Kısacası Türkiye'den sıkıldı. O deli, biz deli, birbirimizi idare ederiz demiştik. Gayet de birbirimizi iyi idare ettik. Yunus'u Yunus yapan, Vargas'ı Vargas yapan kişi Mario Balotelli'dir. Bir gün olsun antrenmana geç kalmışlığı yok. Çok özel bir oyuncu. Ben, gitmesini istemezdim. Kendisi kalmak isteseydi, 3 yıl daha çalışmak isterdim. Göztepe maçından sonra Başkan Ali Koç, Mario Balotelli ile ilgili aradı 'Ne düşünüyorsun?' demişti. Ben de 'Başkanım, size yaramaz. Onu yönetmek için beni de almalısınız' demiştim. Fenerbahçe ve Galatasaray benden Mario'yu direkt istemedi. İsteseler verirdim" dedi.

Başkan Sancak, yabancı sınırı ile ilgili Şimdi bakıyorsunuz 3 tane yerli oyuncu olmak zorunda. Birisinin yedeği diyelim ki yabancıysa yerli sakatlandığı zaman sahada 3 tane Türk oyuncu varsa, yabancıyı oyuna sokamıyorsun. 2 tane oyuncu değiştirmek zorunda kalıyorsun. Hocaların elini kolunu bağlıyorlar. Halbuki serbest bırakın. İyi ve kaliteli yerli oyuncu varsa niye oynatmayalım? Bizde Yusuf Sarı var, Mustafa Kapı var mesela. İsmail Çokçalış var sağ bekte. Solda Abdürrahim var mesela"  açıklamasını yaptı.

"Dzyuba çok özel bir oyuncu" diyen Sancak, "4 aydır ayağına top değmemiş. Sadece 2 gün kampta yer aldı. O yüzden zamana ihtiyacı var. Bizden önce Fenerbahçe'yle görüşmüş. Oraya gitme durumu vardı"  dedi.

Başkan Sancak, teknik direktör Montella'nın geçen sezonun sonunda Batshuayi'yi istediğini belirterek  O zaman bizden 6 milyon euro istediler. Fenerbahçe çok iyi bir transfer başarısı sağladı, 3 milyon euroya almışlarsa tebrik etmek lazım" dedi.

katmak için uğraştığı Mauro  İcardi'yi transfer ettiğini belirterek "Çok özel oyuncu" dedi.