Adana Demirspor başkanı Murat Sancak gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

Sion'a transfer olan Mario Balotelli hakında konuşan Sancak, ''Hayırlı oldu, iyi de oldu. Sezon biter bitmez gitmek istiyorum diyordu. Biz de arada bir deliliği olur diye öyle varsaydık. Ama sonra İtalya kampında dönmek istemiyorum deyince, ben de dönme dedim. Ama Balotelli'nin hakkını yememek lazım, hem Türkiye'nin, hem Adana'nın, hem de Adana Demirspor'un iyi PR'ını yaptı. Biz 100 milyon euro para harcasaydık bile Balotelli'nin bize kattığını başaramazdık. Hiçbir zaman ters düşmedik. En son Montella olayında bile. Bence orada görüntüye bakıp insanlar yanıldı, onun suçu yoktu orada. Montella orada daha da hatalıydı."

Transferin son gününde Beşiktaş'ın yolunu tutan Tayyip Talha Sanuç için isr başkan Murat Sancak şu ifadeleri kullandı: 

"Onu en başından beri isteyen Belçika'dan iki takım vardı ve Beşiktaş vardı. Beşiktaş'la sürekli görüştük. Beşiktaş ödeme planını ayarlamaya çalışıyordu. O arada Fenerbahçe'yle takas gündeme geldi. Biz Bruma'ya talip olmuştuk. Beşiktaş'a kalıcı bir söz vermemiştik. Sadece prensip anlaşmasına varmıştık ama ödeme planında anlaşamamıştık. Bruma'dan önce istediğimiz noktaya gelse biz verecektik zaten."

Fenerbahçe^nin milli forvet oyuncusu Serdar Dursun'u gündemine aldıklarını ifade eden Sancak, Serdar Dursun gündeme geldi, hatta canlı görüştük telefonda. Avrupa'ya gitmek istiyorum dedi. O olmayınca Ahmet Nur Çebi arayıp şartlarını kabul ediyorum deyince hayırlı olsun dedim." ifadesini kullandı.