Süper Lig'de zirveyi yakından takip eden Adana Demirspor sezonun ilk yarısında İtalyan kulübü Lecce'de kiralık olarak forma giyen Mert Çetin'i kadrosuna katarak büyük ses getirdi.

26 yaşındaki stoperin transfer sürecini anlatan Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak şu ifadeleri kullandı;

"Mert ile 6 ay görüştük. Bu transfer takıma güç katacaktır. 1.5 yıllığına satın alma opsiyonu ile birlikte kiraladık. Bu sürenin sonunda performansına bakacağız. İstediğimiz, düşündüğümüz performansı verirse opsiyonu kullanırız."

"Tabii ki, Mert Çetin'in transferi kolay olmadı. Ancak bu konuda bizim raconumuz insan ilişkisi. Her transferde yöntem olarak kullandığımız insan ilişkilerini devreye soktuk. Bunda da başarılı olduk. Bizim için önce insan gelir. Mert, kararını verirken en ufak bir tereddüt yaşamadı. Teknik direktörümüz Montella'yı tanımaz, etmez ama onun çok değerli bir futbol insanı olması, varlığı gelişinde önemli bir faktör olmuştur."

Sabah'a konuşan ve iki santrfor alacaklarını dile getiren Mavi Şimşeklerin başkanı Murat Sancak şu açıklama ile sözlerini sonlandırdı;

"Hulk ile temasımız oldu. Ancak kulübünden ayrılma durumu yok. Ayrıca sol bek için Hasan Ali Kaldırım ile ilgilendik, naz yaptı. Fazla naz aşık usandırır. Naz yapan oyuncuyu ikna etmek için uğraşmam, vazgeçtik"