Katıldığı bir televizyon programında Avrupa barajının 4-5 puan gerisinde bulunduklarını söyleyen Altay'ın teknik adamı Mustafa Denizli, "Hedefi sezon başında koyduk. Yeni kurulmuş ve devam eden bir kadroyla Avrupa kupalarını hedefliyoruz. O grupla aramızda ciddi bir puan farkı yok. 4-5 puanlık farklar futbolda fark değildir. Bunların hepsini kapacağız" diye konuştu.

Sezona beklentilerin üzerinde bir giriş yaptıklarını vurgulayan Mustafa Denizli, "Süper Lig'e yeni gelmiş bir takım için çok önemli bir başlangıçtı. Son Antalya maçında gerçekten kötü oynadık, 12 haftalık periyodun en kötü maçıydı. Kötü oynasak puan alırdık. Biz ligin bütçesi en düşük takımıyız ama bu problem ya da mazeret değil. Büyük düşünen takımlar için mali bütçeler senin değerini ortaya koymaz. İlk 6 hafta sıkıntı yaşamadık. Sakatlıklar nedeniyle sol tarafımız güç durumda, oyuncu ihtiyacımız var. Bunları çözeceğiz"  açıklamasını yaptı..

Altay'ın önünde, "Büyük" sıfatının olduğunun altını çizen teknik direktör Mustafa Denizli, kendisine, "Büyük Mustafa" ile hitap edilmesinin anımsatılması üzerine, "Öyle bir camia ki burası 107-108 yıllık tarihinde 18 yıl fiilen bulunmak çok farklı duyguları beraberinde taşıyor. Çok büyük camialarda görev yaptım. Bütün gençliğini geçirdiğin camiada hissettiklerin biraz farklı. Bunu herkes anlayışla karşılar. Tüylerin her maça çıkışında diken diken oluyor. Altay tekrar hak ettiği yerde. Altay'ın önünde, 'Büyük' sıfatı var, bizimkisi küçük olur Altay'ın yayında. Bizim büyüklüğümüzün sözü olmaz. Bu camiayı Türkiye'de en iyi bilen ve en fazla yaşayan insanlardan biriyim. Geçen yıl Süper Lig'e çıkışımız, Altay'la bir şampiyonluk yaşamak yaşadığım bütün şampiyonluklardan farklı bir duygu ortaya çıkartıyor. Bütün şampiyonluklar çok değerli fakat büyüdüğün camiada tekrar bunları yaşamak inanılmaz mutluluk verici" yorumunda bulundu.

KAYNAK: TRT SPOR