Süper Lig’in 28’inci haftasında Beşiktaş, ezeli rakibi Galatasaray’ı konuk etti. Galatasaray ile Fenerbahçe’nin başı çektiği şampiyonluk yarışı için kritik önem taşıyan derbiden sarı kırmızılı ekip galibiyet ile ayrıldı. Galatasaray 3 puanı hanesine ekleyerek zirvedeki yerini korudu. Türkiye’deki futbolseverlerin heyecanla takip ettiği Beşiktaş-Galatasaray derbisiyle ilgili Mustafa Denizli değerlendirmelerde bulundu. Tecrübeli teknik adam derbide Semih Kılıçsoy’u izlediğini belirtti. Derbinin tartışmaları pozisyonlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Mustafa Denizli, ‘’Cenk Tosun’un rakip oyuncu tarafından formasından çekildiği görülüyor. Lakin, Cenk darbe almış gibi öyle bir düşüyor ki hakem inandırıcı bulmuyor. Halil Umut Meler’in genel olarak iyi bir maç yürüttüğünü düşünüyorum’’ dedi.

Mauro-ıcardi

‘’Mauro Icardi’nin toparlanması gerekiyor’’

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Mauro Icardi’nin aylardır kendini aradığına dikkat çeken Mustafa Denizli, ‘’Süper Lig’in 2’nci yarısında Galatasaray en çok zorlanacağı deplasmanı geride bıraktı. Derbi galibiyeti şampiyonluk yarışında Galatasaray için psikolojik ortam sağlanmış oldu. Henüz lig sona ermedi, uzun bir maraton olarak devam ediyor. Galatasaray ve Fenerbahçe şampiyonluk yarışı içerisinde ve birbirlerinin puan kaybetmesini beklemeye devam edeceklerdir. İki takımın şampiyonluk yarışı içerisinde olduğu ligin keyfi nasıl olur tam bilemiyorum. Özellikle Mauro Icardi’nin asıl kimliğine kavuşması halinde Galatasaray şampiyonluk yarışında avantajlı konuma geçecektir. Öte yandan Galatasaray’ın Vinicius’u hanga akla hizmet olarak transfer ettiğini anlamadım’’ ifadelerini kullandı.

a2cb5bf338f94150bd22f274ff702ab8

Semih Kılıçsoy’a övgü dolu sözler

Türk futbolunun yükselen yıldızı Semih Kılıçsoy’un derbi performansıyla ilgili değerlendirmeler de bulunan Mustafa Denizli, ‘’Hem takım arkadaşlarının hem de taraftarların Semih Kılıçsoy’dan her an her şeyi beklediğini görüyoruz. Bu tipte bir futbolcu. Farklı açılardan şut atabiliyor, yeteneği ve hızı var. Çabuk hareket ediyor ve adam geçebiliyor. Derbide de karşısında son derece tecrübeli savunma oyuncuları bulunuyordu. Bu yüzden de alan bulamadı. İyi bir golcü olduğunu ilk günden itibaren gösterdi. Diğer lig maçları derbi kadar sert geçmeyecektir. Semih Kılıçsoy’da goller atmaya devam edecektir’’ şeklinde konuştu.