Fenerbahçe, Aykut Kocaman’ın talebi doğrultusunda Nabil Dirar’ı gündemine almıştı. Sağ çizgide hem hücum hem de savunma hattında görev yapabilen Dirar’ın transferini bitirmek için harekete geçildi.

Yöneticiler Ali Yıldırım, Şekip Mosturoğlu ve Önder Fırat, soluğu Fransa’da aldı. 3 yönetici, Faslı yıldızın kulübü Monaco ile pazarlıklara başladı. Fenerbahçe tarafı masaya 3 milyon Euro’luk (12 milyon TL) bir teklif koydu. Fransız ekibi ise kapıyı 5 milyon Euro’dan (20 milyon TL) açtı. monaco indirime hazır İki taraf arasındaki pazarlıklar devam ediyor.

Fenerbahçe, daha önce Nabil Dirar ile prensip anlaşmasına varmıştı. Oyuncunun da Sarı-Lacivertliler’e gelmek istemesi, en büyük avantaj. Yeni sezonda yapılanmaya gidecek olan Monaco’nun, 31 yaşındaki oyuncuyu göndermeye sıcak baktığı için fiyatta indirim yapmaya hazır olduğu kaydedildi.

Kısa süre içerisinde Nabil Dirar transferinin mutlu sonla noktalanması bekleniyor.

Dirar'dan ilk kez Fenerbahçe açıklaması

Fenerbahçe'nin transferini bitirmek istediği Monacolu yıldız oyuncu Dirar ilk kez konuştu...

Monaco'nun etkili futbolcusu Nabil Dirar, Fransız medyasına Fenerbahçe transferinin ileri bir noktaya geldiğini söyledi.

Bu konuda ilk kez konuşan 31 yaşındaki Faslı futbolcu, Fransız medyasına Fenerbahçe'ye transferinin ileri bir noktada olduğunu ağzından kaçırdı.

Sorular karşısında bu gelişmeyi daha fazla gizleyemeyen Dirar için Fransa'nın Borsarama Dergisi, "Dirar ağzından kaçırdı, demek ki transfer bitme noktasına gelmiş" yazdı. Bu transferin an meselei olduğunu belirten dergi, Fenerbahçe'nin Valbuena ile birlikte Nabil Dirar transferini de bitirmek üzere olduğunu yazdı.