Ahmetcan Kaplan'ı Ajax'a sattıktan sonra Amsterdam ekibinden Naci Ünüvar'ı kiralayan Trabzonspor'da Abdullah Avcı 19 yaşındaki futbolcuya Dünya Kupası arasına kadar sadece 70 dakika şans vermişti. Kısa süre önce başlayan Antalya kampındaki formuyla beğeni kazanan gurbetçi futbolcu dün 1-1 sona eren mücadelede adından söz ettirmeyi başardı.İki alanda da vardı

Abdullah Avcı'nın ilk 11'de oynattığı Naci Ünüvar dünkü maçta hücum performansı kadar zaman zaman defansif aksiyonlarıyla da dikkat çekti. Pas oranlarında yüzde 90'lık başarı sağlayan Naci, 21'de 19'luk istatistik yakaladı. Rakip ceza sahasında 3 kez topla buluştu ve 2 isabetli şut çekti. Birinde kaleci ile karşı karşıya kaldı ancak topu ağlara gönderemedi. 2 de kilit pas attı. Savunmaya da yardımcı olan Naci'nin sol kanattaki formuyla sınıfı geçti. Genç futbolcunun arkasında da ilk kez forma giyen Arif Boşluk oynadı. 

Sezon sonu sözleşmesi bitiyor

Ağustos ayında Amsterdam'dan getirilen Naci Ünüvar'ın kiralık sözleşmesi sezon sonunda tamamlanıyor. Antalya kampının geleceğinde büyük rol oynaması beklenen sol kanat oyuncusunun formu istenen düzeyde giderse ve bulduğu şansı da iyi değerlendirirse kontratının uzatılması için Ajax ile görüşme yapılabilir.


 

'Şans bulacaklar' demişti

Geçtiğimiz hafta basın mensuplarının karşısına geçen Abdullah Avcı, transferler ve genç futbolcularla ilgili düşünceleri sorulduğunda "Kulübümüzün sürdürülebilir durumunu oluşturmak gerekiyor. Dünya ve ülke ekonomisinin gittiği süreci biliyoruz. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Transferi bırakın, hatta kadroda 14 oyuncudan 1 tanesini boşaltmamız gerekiyor. Şu an itibarıyla bizimle sezon başı başlayıp yavaş yavaş sıra bulan genç oyuncularımız var. Onları da ikinci yarı itibarıyla katacağız. Hızlı sirkülasyonla olacak bir iş değil bu. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz ve şu an bir transfer çalışmamız yok. Oyunculara tabii ki bakıyoruz. Kadroda boşluk olur, giden olursa, onların yerine hazırlıklarımız var ama onun dışında bir şey yok." yanıtını vermişti.

Alt yapı eğitimini dünyanın en önemli markalarından biri olan Ajax'ta alan Naci'yi Hollanda ekibinin taraftarları da yakından takip ederek performansını gözlemliyor.