Katar'da düzenlenen 2022 Dünya Kupası'nda final heyecanı yaşanıyor. Arjantin ile Fransa'yı karşı karşıya getirecek maç öncesinde gözlerin çevrildiği isimlerden biri PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi. Katarlı başkan ülkesindeki turnuvada finale damga vuracak iki oyuncusunun rekabetinden hangi tarafın kazanmasını istediğini açıkladı.

PSG'nin 1 numarası Nasser Al-Khelaifi, bu akşam oynanacak olan Arjantin-Fransa finalinde kazanmasını istediği tarafı açıkladı. Ankaragücü'nün eski oyuncularından Jerome Rothen'in sunduğu programa konuk olan Katarlı iş adamı Fransızların kazanmasını dilediğini söyledi.

Fransa'nın kadrosunda sadece 2 Fransız olması herkesi şaşırttı! İşte o isimler... Fransa'nın kadrosunda sadece 2 Fransız olması herkesi şaşırttı! İşte o isimler...


Al-Khelafi şunları söyledi, "2022 Dünya Kupası'ndan önce katıldığım ve yaşadığım en iyi futbol etkinliğinin Portekiz'deki 2004 Euro Şampiyonası olduğunu her zaman söylerim. Ancak 2022 Dünya Kupası orayı da geride bıraktı. Çok sayıda maçı izledim. 48 saatte 7 karşılaşmanın atmosferini yaşadım. İki gün içerisinde daha önce bu kadar hiç maç seyretmemiştim. Eşsiz bir deneyim oldu. Turnuva çok eleştirildi, haksız söylemler oldu ancak buraya gelen gazetecileri ve sayılarını görebiliyorsunuz. Harika bir turnuva oldu. Bize futbol tutkumuzun ve miasfirperverliğimizin kupa ile ilgisi olup olmadığını soruyorlar. Bu misafirperverlik, bu karşılama bizim kültürümüzden geliyor. Bize hep böyleyiz. Katarlılar olarak ülkemizle gurur duyuyoruz ve Dünya Kupası uğruna başardıklarımızdan ve başardıklarımızdan mutluyuz. Dünya Kupası'nın son çeyreğine (yarı finaller) Paris Saint-Germain'den üç oyuncu katıldı: Kylian Mbappe, Ashraf Hakimi ve Lionel Messi. Final, dünyanın en iyi iki oyuncusu Kylian Mbappe ve Leo Messi'nin huzurunda oynanacak. İkisi de beş gol attı. PSG 13 gol attı, bu yüzden bu Dünya Kupası'ndaki en iyi kulüp olduğumuzu düşünüyorum. Umarım Fransızlar kazanır."