NBA'de gecenin en heyecanlı maçında iki Türk basketbolcumuz karşı karşıya geldi. Houton Rockets ile Philadelphia takımlarının mücadelesinde, iki kere uzatmalar oynanırken maçı 132-123 Houston kazandı. Maçın heyecanının yanı sıra Alperen Şengün de NBA tarihine geçti. 20 yaşındaki Milli Basketbolcu Alperen Şengün, 1000 sayı ve 200 asiste ulaşan en genç pivot ünvanını elde etti.

Tekniği ve oyun görüşüyle daha şimdiden NBA'de en çok konuşulan basketbolcuların başında gelen Alperen Şengün, son oynanan maç ile tarihe geçti. 2002 doğumlu Şengün, Philadelphia maçının ardından 1000 sayı ve 200 asiste ulaşan en genç oldu. Başarılı basketbolcu, bu sezon itibari ile neredeyse her maçta çift haneli sayılara çıkarak dikkatleri çekmeyi başarmıştı. 

CANLI İZLE 📺 Portland Trail Blazers Utah Jazz Bilyoner izle linki CANLI İZLE 📺 Portland Trail Blazers Utah Jazz Bilyoner izle linki

Alperen Şengün farkı diye bir gerçek var

Draft edilmesinin ardından forma giydiği süreyi her geçen günde artıran Alperen Şengün, oyun görüşü ve takım arkadaşlarına yaptığı muazzam asistlerle NBA gündeminden düşmüyor. Özellikle bu sezonun başlangıcından beri istikrarlı bir performans gösteren Şengün, çift haneli sayıları neredeyse her maçta gördü. Bu da Alperen Şengün'ün NBA tarihine geçmesine yol açtı. Başarılı basketbolcu, 1000 sayı ve 200 asiste ulaşan en genç pivot ünvanını elde etti.

Alperensengunnba (2)

'Bir servet kazanacağı belli'

NBA'de gösterdiği performansla şimdiden adını altın harflerle yazdıran ve Jokic gibi isimlerle karşılaştırılmaya başlanan Alperen Şengün için Spor Yazarı Murat Murahoğlu da önemli açıklamalarda bulundu. YouTube Vole kanalındaki bir programda Alperen Şengün'den bahseden Murathanoğlu, "NBA'den bir servet kazanacağı belli" şeklinde yorumlar yaptı. Sakatlık veya farklı bir aksilik olmaması halinde Alperen Şengün'ün önümüzdeki sezonlarda kendini daha iyi ifade edeceği bir takıma takas edilmesi bekleniyor.