Magic, Hido'yu Unutmadı

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Orlando Magic'in üst yöneticisi (CEO) Alex Martins, aktif kariyeri sırasında formalarını giyen Hidayet Türkoğlu'na, katkılarından dolayı teşekkür etti.

Magic, Hido'yu Unutmadı

Orlando Magic takımından yapılan açıklamaya göre, kulübün üst yöneticisi Alex Martins, aktif sporu bırakmasının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu'nda üst yönetici olarak görevlendirilen eski oyuncuları Hidayet Türkoğlu'na hizmetleri için teşekkürlerini iletti.

19 Aralık’ta Portland Trail Blazers'ı ağırlayacakları maç öncesi Hidayet'i unutmayan Martins, "Her zaman Magic tarihinin özel bir parçası olarak kalacak ve özellikle 2009 Doğu Konferansı şampiyonluğundaki rolü asla unutulmayacak. Hidayet'e, kulübe yaptığı katkı için teşekkür ediyoruz. Onun adına her şeyin iyi olmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

ABD'li basketbolseverlerin "Hido" diye hitap ettiği oyuncu, 2004 yazında kadrosunda Dwight Howard gibi yıldız adayı bir pivotu barındıran Orlando Magic'e transfer olmuştu.

Magic'teki ilk yılında kariyerinin en yüksek sayı ortalamasına (14) ulaşan Hidayet, 2007'nin nisan ayında Toronto Raptors ve 2008'in Mart ayında Washington Wizards'a karşı 39 sayıyla kariyer rekorunu kırmıştı.

2007-08 sezonunda sayı ve ribauntlarda kariyerinin en iyi istatistiklerine (19,5 sayı ve 5,7 ribaunt) ulaşan Hidayet, 2009'da Magic'in, 1995'ten sonra ikinci kez NBA finaline yükselmesine yardımcı olmuş ancak Los Angeles Lakers, final serisini 4-1 kazanmıştı.


Ajansspor 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 19:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER