MVP Kevin Durant

Golden State Warriors bu sabaha karşı serinin 5. maçında Cleveland Cavaliers‘ı 129-120 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan ederken Kevin Durant ise MVP seçildi.

MVP Kevin Durant

Golden State Warriors bu sabaha karşı serinin 5. maçında Cleveland Cavaliers‘ı 129-120 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan ederken Kevin Durant de birçok alanda tarihe geçti.

Warriors‘taki ilk sezonunda finallerin MVP’si ödülünü kapan Kevin Durant, tarihte bir takımla ilk yılında bu ödülü alan 3 oyuncudan biri oldu. Bu başarıya daha önce 1980’de Los Angeles Lakers formasıyla Magic Johnson ve 1983’te Philadelphia Sixers formasıyla Moses Malone ulaşmıştı.

NBA’de Şampiyon Golden State Warriors

Durant aynı zamanda final serilerinde 5 maçta Shaquille O’Neal, Michael Jordan, Elgin Baylor ve Rick Barry‘den sonra her maç 30 ve üzeri sayı atan ilk oyuncu oldu.

Finallerin MVP’si Kevin Durant

Yıldız oyuncu ayrıca 5 maçlık final serileri baz alındığında toplamda attığı 176 sayıyla (maç başına 35.2) bir başka rekorun daha altına imza attı. Daha önce 5 maçlık final serileri baz alındığında 2001’de Philadelphia Sixers formasıyla Allen Iverson toplamda 178 sayı atmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER