Gazeteci Nedim Soylu sosyal medya hesabındaki yazısında Adana Demirspor başkanı Murat Sancak'a değindi.

Nedim Soylu paylaşımında şu ifadelere yer verdi.

ADANA'NIN KARADELİKLERİ VE MURAT SANCAK..!

Son 50 yıl boyunca bu şehrin bağrında karadelik olarak duran, Adana'yı hırsızlık ve soygun yerine çeviren şeyler nelerdir diye sorsalar ilk iki sıraya Adana Demirspor ve Raylı Sistem belasını yazarım. Adana Demirspor ve Belediye arasına hortum takılıp, halkın parası rantçıların cebine boşaltılırken, bütün çabamıza rağmen bu soyguna dur diyemedik. Ünlü Belediye Başkanımızın "Verdiğim paranın yarısı kulübe varmadan yolda kayboluyor" sözü dönemi anlatan Atasözü gibi tarihe geçti. Sonunda bu karadelik iş adamı Murat Sancak tarafından kapatıldı ve Adana'da halkın parasının hortumlandığı bir hırsızlık ve yolsuzluk düzenine son verildi. Sayın Sancak sadece belediye kasasına takılan hortumu kesmekle kalmadı, onun kat kat fazlasını Adana Demirspor üzerinden bu şehre aktardı. Bu adımları atan Murat Sancak kent yöneticileri dahil Adana'ya katkı koyan son 30 yılın en önemli isimlerinin başında geliyor.

Unutmayın!

Adana'ya yatırım yapan Kayseri kökenli Sabancılar has Adanalı sayıldı hatta şehrin girişindeki tabelaya "ADASA" yazıldı.

Farklı düşünenler olabilir.

Konjonktür nedeniyle destek verdiği siyasi liderlik üzerinden Murat Sancak'a veryansın edebilirsiniz. Ama bu Murat Sancak'ın Adana'ya verdiği muazzam desteği ve yaptığı büyük iyiliği ortadan kaldırmaz. Sayın Sancak'ın elindeki kaynaklar bu gidişata ne kadar dayanır ne zaman pes eder bilmiyorum. Bir Adanasporlu, bir sosyal demokrat ve bir Adanalı olarak bildiğim tek şey Sayın Sancak'ın bu dar zamanda Adana Demirspor üzerinden Adana'ya büyük bir iyilik yaptığıdır.

Sayın Sancak'ın elindeki kaynaklar bu gidişata ne kadar dayanır ne zaman pes eder bilmiyorum.

Bir Adanasporlu, bir sosyal demokrat ve bir Adanalı olarak bildiğim tek şey Sayın Sancak'ın bu dar zamanda Adana Demirspor üzerinden Adana'ya büyük bir iyilik yaptığıdır.